chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відбувся творчий вечір літературознавця Сергія Гальченка

06 лютого 2013 о 10:03

5 лютого 2013 року в приміщенні Національного музею літератури України відбувся творчий вечір відомого літературознавця, шевченкознавця, заступника директора Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України Сергія Анастасійовича Гальченка.

Сергій Гальченко майже тридцять років працює в галузі українського архівознавства, літературного джерелознавства та текстології. Завдяки його пошукам у фондах державних архівів та музеїв з’явилися архіви відомих українських письменників та діячів науки і культури. Його монографія «Текстологія поетичних творів П.Тичини» (1990), численні статті, публікації та окремі видання спадщини українських письменників Т.Шевченка, І.Франка, В.Стефаника, В.Винниченка, Остапа Вишні, П.Тичини, М.Рильського, М.Драй-Хмари, В.Сосюри, М.Івченка, В.Чумака, В.Блакитного, Г.Епіка, А.Малишка, О.Гончара, В.Стуса свідчать про те, що Сергій Гальченко зробив вагомий внесок у справу розвитку літературного джерелознавства і текстології.

В рамках творчого вечора пройшли презентації  проектів, у створенні яких Сергій Анастасійович брав активну участь:

— Тарас Шевченко. Вірші. Рукописна збірка, ілюстрована М. Башиловим і Я. де Бальменом (1844 р.). Факсимільне відтворення (2010 р.);

—  Тарас Шевченко. Другий “Кобзар” 1847 року. (2010 р.);

—  Тарас Шевченко. Альбом 1845 року. Факсимільне відтворення (2012 р.);

—  Повернені Шевченківські раритети (2010 р.);

—  Сергій Гальченко. Скарби літературних архівів (2012 р.).

Творчий вечір пройшов за підтримки  Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної академії наук України,  Національного музею літератури України, Малої академії наук України, Всеукраїнської асоціації музеїв.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути