chrome firefox opera safari iexplorer

До 100-річчя Андрія Малишка у Києві відбувся ювілейний вечір

13 листопада 2012 о 17:15

12 листопада 2012 року з нагоди 100-річчя від дня народження видатного українського поета Андрія Малишка, який Україна святкуватиме 14 листопада 2012 року, відбувся урочистий ювілейний вечір.

Свято пройшло в стінах Колонної зали Національної філармонії України.

Вітальним словом ювіляра прийшли згадати  Заступник Голови Верховної Ради України, відомий громадський діяч Микола Томенко, поет Дмитро Павличко, директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Микола Жулинський, ректор НПУ ім. М. П. Драгоманова Віктор Андрущенко.

«Ми повинні відзначати такі урочисті дати на державному рівні. І не тільки святкувати ювілеї, а й збергіати все, що пов'язано з відомими співвітчизниками. У столиці сквер ім. Малишка був на межі знищення і необхідно було зупинити це. Парк має бути відновлено і вньому повинен стояти пам'ятник поетові, щоб люди могли туди приходити відпочивати, згадувати пісні та вірші, написані Андрієм Самійловичем», — наголосив у своєму вітальному слові Микола Томенко.

За словами Віце-спікера, відродження українських традицій та вшанування відомих українців — це те, про що завжди потрібно пам'ятати. Він закликав вітчизняні ЗМІ починати свої новини не зі світської чи кримінальної хроніки, а з того, що в цей день народився великий українець.

Цього вечора гості свята отримали нагоду вкотре почути нетлінні пісні на слова Малишка, які вже давно перейшли в статус «народних».

Концертна програма розпочалася твором М.Лисенка на вірші О. Кониського « Молитва за Україну» у виконанні  Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені  Г.Г. Верьовки   під керівництвом  головного  диригента  та художнього  керівника   Героя  України, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, професора, академіка Анатолія Авдієвського.

Також  Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки заспівав всім відомі «Як на дальнім небосхилі»«Ми підем, де трави похилі», яку виконали солісти хору –Іванна Лесик–Садівська та Дмитро Кифорук.

Пісня «Запливай же, роженько!" пролунала у виконанні доцента кафедри теорії та методики постановки голосу Євгенії Проворової.

Вперше для широкої аудиторії   прозвучав   у хоровому  аранжуванні твір   на  вірші та музику   Андрія Малишка   «Пісня  про рідну землю» написаний у 1954 році,   про що наголосила ведуча вечора  народна артистка України Тамара Стратієнко...

Цього вечора прозвучав у залі  і «Ярмарок» Остапа Вишні, які виконав Герой України, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка, народний артист України, професора НПУ ім. М.П. Драгоманова Анатолій Паламаренко.

Заслужений  артист  України,   соліст  Національної  філармонії України, професор кафедри теорії та методики постановки голосу Віктор Тіткін виконав вже народну  «Пісню про  вчительку».

Власні поезії виконав і народний артист  України , заслужений діяч мистецтв України, лауреат міжнародних премій , професор  НПУ  імені М.П. Драгоманова  поет Андрій Демиденко.

Також гості свята мали змогу почути інструментальну музику у виконанні ансамблю старовинної музики. Пісню Малишка «Моя стежина» заспівали артисти Національної заслуженої академічної хорової капели «Думка», викладачі кафедри теорії та методики постановки голосу Ярослава Побережна та Віктор Сачок.

«Київський вальс» прозвучав з вуст заслуженої артистки України, солістки Національної філармонії, лауреата Міжнародної премії імені Гр. Сковороди, доцента кафедри теорії та методики постановки голосу Ольги Чубарєвої.

Наостанок зал без жодних підказок заспівали всесвітньовідому «Пісню про рушник», яка з  великим успіхом   прозвучала  у виконанні соліста Національного хору  імені Г.Г. Верьовки Сергія Коротенка.

Урочистий вечір закінчився  Фінальною сценою  з опери   С. Гулака Артемовського «Запорожець  за Дунаєм»  у виконанні  Національного  хору,  соліст –народний артист України  Василь Ватаманюк.

 "Рідна країна", фото Андрія Нестеренка «Голос України»

9 серпня

Інші дати
Міжнародний день корінних народів світу
Свято Міжнародний день корінних народів світу відзначається в першій декаді серпня. Виникло за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН в 1994 році. Присвячене питанням збереження корінних народів на планеті, захисту їх прав, богатству культури і надбанню.
Розгорнути
Варвара Ханенко
1852–колекціонерка, меценатка, громадська діячка. Дочка цукрозаводчика, мецената М. Терещенка. Разом із чоловіком Б. Ханенком заснувала приватний;музей, на основі якого в 1921 р. в Києві було створено Музей мистецтв;(нині Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків).
Розгорнути
Народилася Віра Холодна
(1893, м.Полтава – 1919) – українська актриса, «королева» німого кіно. Уславилася в фільмах «Пісня торжествуючої любові», «Міражі», «Життя за життя», «Забудь про камін…» та багатьох інших.
«Ваши пальцы пахнут ладаном, А в ресницах спит печаль. Ничего теперь не надо нам, Никого теперь не жаль. И когда Весенней Вестницей Вы пойдете в синий край, Сам Господь по белой лестнице Поведет Вас в светлый рай...» (Олександр Вертинський, посвята Вірі Холодній)
Розгорнути