chrome firefox opera safari iexplorer

У наступному році завершать створення історико-меморіального комплексу «Садиба Миколи Костомарова»

16 травня 2016 о 16:01

Сьогодні, в день народження видатного українського історика, мислителя Миколи Костомарова, засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, голова Благодійного фонду «Європа» Валерій Дубіль та культуролог Борис Дєдов презентували в Чернігові проект експозиції історико-меморіального комплексу «Садиба Миколи Костомарова», над створенням якого вони працювали з 2008 року, і поінформували журналістів про те, що основні будівельні роботи з відновлення музею-садиби завершились.

Тепер на черзі – формування експозицій цього історико-меморіального комплексу, повідомив Микола Томенко. За його словами, остаточне завершення робіт заплановане на 2017-й рік, коли виповниться 200 років з дня народження Миколи Костомарова.

Микола Томенко ще раз наголосив, що цей проект — унікальний приклад, коли місцева громада та ініціатива політиків, громадських діячів і бізнесменів дала можливість врятувати історичну будівлю, перетворити її на музей та створити цілий історико-меморіальний комплекс.

За його словами, перший зал експозиції цього комплексу, присвячений Кирило-Мефодіївському товариству, попередньо, буде відкритий вже у цьому році, на День слов’янської писемності і культури – 24 травня. Як відомо, Микола Костомаров був одним із ідеологів Кирило-Мефодіївського братства та автором знаменитої «Книги буття українського народу», світоглядної конституції України.

Нагадаємо, сьогодні Микола Томенко перебуває в Чернігові, де він прочитав лекцію в Чернігівському національному педагогічному університеті ім. Т. Шевченка на тему «Оптимальна Конституція для України» та презентував свій навчальний посібник «Україна: історія Конституції». На зустрічі з вчителями він передав до шкіл Чернігова «Українські щорічники» та посібники «Україна: історія Конституції». Крім того, в рамках проекту «Здоровим і спортивним бути модно» Микола Томенко передав спортивний інвентар для Чернігівської школи-інтернату.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути