chrome firefox opera safari iexplorer

Українські вчені винайшли протираковий засіб на основі антарктичного гриба

04 травня 2016 о 11:05

Препарат з протипухлинною дією розробили на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком. Як заявив у коментарі Валерій Поліщук, доктор біологічних наук, заступник директора ННЦ «Інститут біології» КНУ ім. Тараса Шевченка, учасник двох антарктичних експедицій, дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.

«Ще два десятки років тому мало хто знав, що таке біотехнологія, а сьогодні нові штами мікроорганізмів використовуються, наприклад, для виготовлення нових ліків, у фармацевтичній промисловості, косметології. Наші біологи на основі мікроорганізмів Nadsoniela nigra (чорних дріжджів), що відрізняються від всіх інших відомих мікроорганізмів, винайшли препарат з протипухлинною дією», — розповів учений.

«Коли англійці передали Україні станцію „Фарадей“, там взагалі не проводилося біологічних досліджень. І тільки з приходом українців почалися дослідження флори і фауни. Нинішня державна програма досліджень в Антарктиці має потужний блок біологічних спостережень», — додав він. За словами Поліщука, Антарктика є унікальною природною лабораторією, подібної якій ніде на планеті не знайти, і допомагає біологам дослідити, як глобальне потепління впливає на біорізноманіття та зміни трофічних ланцюгів.

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути