chrome firefox opera safari iexplorer

Укуси кліщів можуть загрожувати здоров'ю. Як уникнути небезпеки?

14 травня 2016 о 18:27

Кліщі вже прокинулися, активізувалися і готові атакувати. Під прицілом їхніх укусів — не лише любителі влаштовувати пікніки в лісі, а й ті, хто звик просто прогулюватися в міському парку чи сквері. Лікарі звертаються увагу, що з кожним роком кількість людей, яких покусали кліщі в місті, зростає, пише Україна молода.

Кожен десятий кліщ може передавати інфекції. Найзгубніші з-поміж них — енцефалітні кліщі, заражені бореліозом.

Недуга бореліоз Лайма, яку вони провокують, вражає шкіру, нервову, серцево-судинну системи та суглоби. І якщо розвиток енцефаліту можна попередити щепленням (особливо його рекомендують жителям лісистих районів), то вакцини від бореліозу, на жаль, наразі немає.

Як виглядає кліщ?

Ця комаха схожа на павука, має гострий хоботок і вісім лапок. Розмір кліщів коливається від 3 до 25 мм у довжину. Самки більші, дві третини їхнього тіла зазвичай забарвлені в бурий колір. Як правило, саме самки смокчуть кров із жертви.

Задля профілактики укусів фахівці радять вдягати світлий одяг (так легше помітити комаху), сорочку з довгими рукавами заправляти в штани, штани — у шкарпетки, взувати кросівки, голову захистити хустинкою. Можна використовувати і спреї проти кліщів, але не забувайте: розпилювати їх можна тільки на одяг. У лісі ходіть не по траві, а стежками, уникайте гущавини.

Якщо кліщ таки вкусив, лікарі застерігають від того, аби витягати його відразу: можете відірвати голову, а тільце залишиться у шкірі. Оскільки кліщ дихає черевцем — перекрийте йому повітря: тобто намастіть уражене місце спиртом чи олією. Через півгодини він сам вилізе. Не полінуйтеся покласти знахідку в банку і віднести в санстанцію на аналіз.

Новини Дивитися всі