chrome firefox opera safari iexplorer

Де відсвяткувати Зелені свята за древніми обрядами?

16 червня 2016 о 15:18

Трійця – одне з головних християнських свят. Але багато традицій це свято зберегло ще з прадавніх дохристиянських часів. Трійцю називають зеленими святами або літніми святками. Вона символізує початок літніх польових робіт. І звичаї, що входять до циклу зелених святок, тривають від цього дня аж до свята Купала. У «Парку Київська Русь» зелені свята відзначать 18-20 червня за древніми традиціями.

Одразу за воротами жителі Древнього Києва зустрінуть гостей хлібом-сіллю, а також запропонують узяти зелені трави для прикрашання міста. На вулиці стоятиме великий віз, повний різних трав і квітів, з яких можна буде сплести собі вінок. В давнину вінки виступали оберегами від злих сил і усякого лиха, на зелені свята їх одягали як жінки, так і чоловіки.

А на великому ристалищі Древнього Києва розпочнеться святкова програма, у якій гості Парку зможуть узяти безпосередню участь. Так усіх бажаючих запросять сплести зелений коридор із гілочок берези, узяти участь у обряді кумування, а потім долучать до великого дружного хороводу.

Театралізована програма на свята Трійці включатиме в себе і древні легенди, і кінно-трюкові номери, і показові рукопашні бої, і презентацію коней історичних порід з Княжої конюшні. Чимало цікавих ігор та змагань підготували жителі Древнього Києва для гостей. Для найменших відвідувачів Парку діє дитячий майданчик, допитливих – чекають музеї історичного костюма, древньослов’янського зодчества, середньовічного суднобудування.  А на пляжі Смарагдового озера можна відпочити та покупатись.

Древній Київ у «Парку Київська Русь» розташований в с. Копачів, Обухівського району Київської області.

Дістатися можна маршрутними автобусами від ст. м. Видубичі або власним транспортом.

Парк відкритий з 10:00. Початок програми о 13:00.

Вартість вхідного квитка – 150 грн, для пенсіонерів та студентів – 80 грн, для школярів – 50 грн, дошкільнята відвідують Парк безкоштовно.

Розділи: Традиції

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути