chrome firefox opera safari iexplorer

Команда Яценюка очолює «лісову мафію»?

16 червня 2016 о 11:09

Як один з ініціаторів та співавторів чинного Закону про мораторій на вивіз лісу-кругляка за кордон Микола Томенко вимагає від Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро перевірити факти, викладені у журналістському розслідуванні «24 каналу» «Хто з відомих політиків заробляє мільйони на контрабанді лісу».

Журналісти в проекті «Центр розслідувань України» розповіли про «лісову мафію» і корупційні схеми, за якими український ліс контрабандою потрапляє за кордон. Серед прізвищ відомих чиновників, які причетні до цих схем, називаються екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, лідер парламентської фракції «Народний фронт» Максим Бурбак, голова Чернівецької ОДА, член «Народного фронту» Олександр Фищук та головний митник Буковини Микола Салагор.

Так, за матеріалами розслідування, А. Яценюк має давні дружні стосунки з власником скандальної австрійської фірми, яка замість Івано-Франківська побудувала завод за 10 кілометрів від українсько-румунського кордону, куди й іде зараз увесь український контрабандний ліс з Буковини.

Дружина голови фракції «Народного фронту» Максима Бурбака виявилась співвласницею «Буковинської універсальної біржі», на якій укладаються «лісові» контракти з фірмами-посередниками, які й перепродають ліс за кордон. За ще одним «збігом обставин», низкою таких фірм володіє зять буковинського губернатора Олександра Фищука. І насамкінець, за твердженням журналістів, «дає добро» на кордоні з Румунією у цій налагодженій схемі головний митник Чернівецької області, який виявився помічником одразу двох народних депутатів 7 скликання – Бурбака та Фищука.

Отож, зважаючи на те, що уряд Яценюка свого часу усіляко виступав проти ухвалення закону про заборону масової вирубки лісу та продажу української деревини за кордон, а потім ігнорував вимоги цього закону і замість його виконання давав доручення Мінекономрозвитку розробити та внести на розгляд Кабміну законопроект щодо скасування діючого закону про мораторій на експорт лісу, а також враховуючи факти, наведені у даному журналістському розслідуванні, Микола Томенко просить правоохоронні та антикорупційні органи підтвердити: чи дійсно команда Яценюка очолює «лісову мафію» в Україні та займається контрабандою лісу?

 

Розділи: Політика

5 березня

Інші дати
Народився Євген Патон
(1870, м. Ніцца, Франція - 1953) - вчений у галузі мостобудування та електрозварювання.  У Києві за його проектом збудовано міст через Дніпро, названий згодом його ім'ям.
Розгорнути
Народився Леонід Глібов
(1827, с. Веселий Поділ Полтавська область - 1893) - український письменник, поет, байкар, видавець, громадський діяч.
«Здається байка просто бреше, А справді – ясну правду чеше, Нікого в світі не мине… Читайте, згадуйте мене». (Леонід Глібов)
Розгорнути
Народилася Наталя Забіла
(1903, м.Санкт-Петеребург, Росія - 1985), українська письменниця, поетеса.
Напевно, треба буть щасливою, Коли ідеш на схилі літ Під сонцем вистиглою нивою І бачиш цвіт, і бачиш плід, І чуєш скрізь до тебе звернені Такі зворушливі слова, Що сіяно й твоїми зернами І що не мріями химерними Було все те, чим ти жива... (Н. Забіла)
Розгорнути