chrome firefox opera safari iexplorer

«Петриківку» пропонують зробити головним елементом дизайну «Євробачення-2017»

02 червня 2016 о 12:02

На сторінці Facebook-спільноти «Петриківка» з’явилась пропозиція включити елементи цього знаменитого народного розпису до офіційного дизайну «Євробачення-2017».

Прихильники цього стилю переконують, що «петриківка» — унікальне мистецтво, аналогів якому немає в світі. До того ж ЮНЕСКО включило їх у список нематеріального культурного надбання людства.

«Це щире та позитивне народне мистецтво, воно має давню історію пов'язану з козаччиною», — йдеться на сторінці спільноти.

Ідея виникла у Ігоря Лісного, студента Львівської національної академії мистецтв та адміністратора Facebook-спільноти «Петриківка».

«Наразі це просто ідея, і візуалізація зроблена для прикладу. Якщо розпис справді стане візитівкою «Євробачення», то професійні дизайнери будуть розробляти нові макети», — розповів ZAXID.NET Ігор Лісний.

«Зараз саме шукаємо тих, хто відповідає за прийняття такого рішення, щоб офіційно подати таку пропозицію. Але, як бачимо, позитивна реакція спільноти говорить про великий інтерес до позитивного рішення», — говорить він.

Візуалізував ідею Ігор Лісний, використавши для цього роботи Олександра Опарія, Олени Ярмолюк та свої власні. Ідея уже встигла здобути багато прихильників у соцмережах.

Петриківський розпис, або «петриківка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва. Окремі речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися ще з XVIII століття. Однак у сучасному розумінні цей напрям сформувався наприкінці XIX століття - на початку XX століття.

У 2012 році Міністерство культури України визнало петриківський розпис об'єктом нематеріальної культурної спадщини України. 5 грудня 2013 року петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Це поки що єдина форма культурної спадщини України, що потрапила до цього списку.

Нагадаємо, смт. Петриківка увійша до 21 фіналіста акції «7 чудес України: історичні міста і містечка». Наразі триває голосування за сім переможців на сайті www.7chudes.in.ua.

17 жовтня

Інші дати
17 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів
Розгорнути
Народився Володимир Жаботинський
(1880, м. Одеса – 1940) – єврейський письменник і публіцист, ідеолог та один з лідерів сіоністського руху.
Розгорнути
Народився Яків Головацький
(1814, с. Чепелі, Львівська область – 1888), український лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик і педагог. Співзасновник об»єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая». Найважливіша праця «Народні пісні Галицької і Угорської Русі. кн. 1-4.»
Солоденька рідна мово, Як би-м тя рад вчути! Із глубини серця свого Рад би-м піснь добути. Проспіваю співаночки, Де-но які знаю, Як би-м учув голосочок Із рідного краю. (Яків Головацький)
Розгорнути