chrome firefox opera safari iexplorer

У Росії знесуть єдину українську православну церкву

30 червня 2016 о 10:33

Днями міський суд Ногінська (Московська область) прийняв рішення про знесення православного Свято-Троїцького храму, що відноситься до Богородської єпархії Української православної церкви.

Церква в Ногінську була єдиним храмом на території Росії, що входить до юрисдикції Київського патріархату, пише Україна молода. 

Храм існував iз самого початку 90-х років, а в 1994 році його настоятель митрополит Адріан як етнічний українець перейшов в УПЦ КП.

Як пояснили парафіяни храму, цьку­вання з боку Московського патріархату за їх церкви тривало завжди, а з початку російсько-української війни воно набуло глобального характеру.

«До війни, наприклад, проти нас розвішували по місту листівки про те, що у нас «розкольницький» і «безблагодатний» храм, а в похоронбюро навіть не продавали труни з похоронними наборами, якщо небіжчика відспівували в нас. З моменту ж початку російської агресії переслідування почалося фундаментально, «під зачистку», — каже один iз віруючих.

«Зачистка» проводилася в усіх напрямах. Храм щодня таврували по телебаченню, по місцевому радіо і в газетах. Тексти розклеєних по місту листівок теж стали жорсткішi. У них УПЦ КП називалася вже «лже-церквою» і повідомлялося, що її священики нібито «не вважають гріхом вбивати тих, хто живе на Донбасі й у Москві», а також «вітають військові дії хунти на південному сході країни».

Апогеєм цькування стала подача п’ять місяців тому позову щодо землі і від імені адміністрації Ногінського району. Наразі, настоятелі храму формують звернення про надання УПЦ самостійності від Росії.

Віруючі впевнені, що за судовим процесом стоїть Московська патріархія. «Нас звинуватили в тому, що ми побудували на цій землі нежитловий будинок, а саме — храм, — каже священик Свято-Троїцької церкви Святослав Скороход. — Земля була давно і абсолютно законно приватизована нами, значить, ми маємо право будувати на ній будь-які будинки».

Отець Святослав констатує: «У храму існував й інженерно-архітектурний проект, і була вся технічна документація. Зрозуміло, що це політичне питання». Зараз духовенство церкви має намір оскаржити рішення в апеляційній інстації.

Це не перший подібний випадок у Росії. У 2015 році в селищі Перемога Пензенської області за рішенням суду було знесено храм і дзвіницю, що належать Київському патріархату.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути