chrome firefox opera safari iexplorer

У «Софії Київській» презентували виставку документів до 20-річчя Конституції

24 червня 2016 о 11:27

У національному заповіднику «Софія Київська» презентували виставку документів, присвячену 20-й річниці Конституції України, підготовлену за матеріалами центральних державних архівів України та Державного архіву Закарпатської області.

Експозицію урочисто відкрили віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко та голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні у цій події поєднується минуле і сучасність. Важко навіть з'ясувати достеменно, що важливіше на цьому етапі для нас, але, напевно, це така нероз'єднувана суміш здобутків наших попередників, тих, хто боролися за незалежність України, за конституційні права українців і за Конституцію вільної України і боротьби сьогодення, оскільки засадничі принципи Конституції про єдину і неподільну Україну та територіальну цілісність України і зараз виборюються українським народом»,- сказав Кириленко.

За його словами, нинішня агресія Російської Федерації на сході України лише підтверджує засадничі підвалини цінностей нашої боротьби протягом тисячоліть, оскільки Конституція 1996 року — це вінець боротьби багатьох поколінь українців за свій устрій і свою державу.

«Дуже цікавими є документи, які запропоновані нам для огляду — і ті, що безпосередньо на виставці, бо ми мусимо пам'ятати про чотири універсали Центральної ради, Акт злуки, Конституція Української Народної Республіки, численні дослідження шестидесятників на тему конституційного устрою України, а також Декларацію про суверенітет, яка стала предтечею Акту про державну незалежність 24 серпня 1991 року», — наголосив віце-прем'єр.

На виставці представлено документи і матеріали, які відображають найважливіші історичні моменти конституційних процесів на шляху державотворення України.

Зокрема, на експозиції представлено копію унікальної пам'ятки — Конституцію гетьмана Пилипа Орлика, копії Універсалів Центральної ради, Конституцію Української держави, Акту про злуку ЗНР з УНР, а також оригінал конституційного договору між Верховною Радою України та Президентом та Конституцію України, прийняту на п'ятій сесії Верховної Ради 28 червня 1996 року.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути