chrome firefox opera safari iexplorer

У Сумах з’явилася перша в Україні контактна скульптура «скорохода»

13 червня 2016 о 13:17

Вилита з бронзи скульптура має назву «Олімпієць» і уславлює видатних спортсменів зі спортивної ходьби, уособленням яких для сумчан став їхній земляк — дворазовий олімпійський чемпіон, рекордсмен, кавалер срібного Олімпійського ордена, Почесний громадянин міста Суми Володимир Голубничий.

Про це пише «День».

Днями Володимир Степанович відзначав свій 80-й день народження. Урочистості з приводу його ювілею тривали майже два тижні. Було відкрито меморіальну дошку на честь заслуженого тренера Радянського Союзу та України, першого тренера Володимира Голубничого Василя Полякова; тематичні експозиції представив музей Олімпійської слави, розташований у загальноосвітній школі № 18, а сумський журналіст Дмитро Шпірко представив фільм «Олімпійська хода Голубничого», з унікальними кадрами кінохроніки, які розповідають про життя спортсмена. Ювіляр приймав привітання від керівництва міста та області, своїх колег по спортивному цеху – зокрема, від Національного олімпійського комітету України. Передав свої привітання Володимиру Голубничому і Президент України Петро Порошенко.

Відкриття у Сумах контактної скульптури «Олімпієць», яку встановили біля Легкоатлетичного манежу, стало знаковою подією для міста та його мешканців.

Образ спортсмена-«ходока» було змальовано безпосередньо з Володимира Голубничого. Хоча, як стверджують автори скульптури, архітектори Володимир Биков та Ельданіз Гурбанов, сам легендарний спортсмен, через свою скромність, був категорично проти відлиття з бронзи власної персони і вважає цей образ узагальненим.

Висота бронзового «ходока» становить 1,8 м, вага – близько 700 кг. Стало відомо, що для відлиття скульптури було використано бронзу з демонтованого раніше пам’ятника Леніну.

Завершилися святкові заходи чемпіонатом України зі спортивної ходьби на 20 км та відкритим чемпіонатом міста Суми з цього ж виду спорту. В урочистому відкритті змагань та у нагородженні переможців брав участь безпосередньо «найкращий скороход ХХ століття» Володимир Голубничий.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути