chrome firefox opera safari iexplorer

Українці в 2016 році залишилися без цілого ряду соціальних пільг

24 червня 2016 о 12:56

Українці в 2016 році залишилися без цілого ряду соціальних пільг. Так, 200 тисяч матерів-одиначок залишилися без допомоги від держави, скасували допомогу з догляду за дітьми до трьох років і перестали виділяти гроші на харчування в школах і дитячих садах.

Допомога для матерів-одиначок по-новому і харчування для дітей

З 1 січня цього року для самотніх матерів з дітьми діють нові правила нарахування допомоги. Якщо середньомісячний дохід сім'ї на одну людину перевищує розмір прожиткового мінімуму (ПМ) на дитину, допомога така сім'я отримуватиме. Як пояснили на «гарячій лінії» Кабміну, раніше розмір допомоги вважали за формулою 50% від ПМ мінус середньомісячний дохід на одну людину (враховувалися дані за півроку). При цьому виплата не могла бути нижчою 30% від ПМ. Після 1 січня діє формула 100% від ПМ мінус середньомісячний дохід на одну людину (за півроку). При цьому норму про те, що мінімальна виплата не повинна бути нижче 30% від прожиткового мінімуму, скасували.

Наприклад, прожиткового мінімуму на дитину до 6 років – 1167 гривень на місяць, від 6 до 18 – 1455 гривень на місяць. Так, якщо мати з зарплатою 3 тисячі гривень і двома дітьми (5 і 12 років) раніше отримувала на молодшу дитину 350 гривень і 436 гривень на старшого, то зараз держава буде платити допомогу на 5-річну дитину – 167 гривень, а на 12- річного – 455 гривень. За підрахунками чинного віце-прем'єр-міністра Павла Розенка (на той момент очолював міністерство соціальної політики), підтримки від держави позбавляються 200 тисяч матерів-одиначок.

Після прийняття закону №3628 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», оплачувати харчування в школі багатодітним і малозабезпеченим сім'ям цього року замість держави повинна місцева влада. У законі вказуються, що харчування надається (або не надається) за рішенням органів місцевої влади.

До слова, крім того, ще в 2014 році прийняли рішення скасувати допомогу по догляду за дітьми до 3 років. Виняток становлять тільки батьки первістків, народжених до 1 липня 2014 року. При цьому період догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, як і раніше, входить до страхового стажу.

З січня поточного року максимальну пенсію, яку може призначити держава, скоротили до 10 740 гривень. «Ніхто пенсії урізати не буде. Ті, хто вже отримує понад 10 740 гривень, з такою пенсією і залишиться. А ось судді і нардепи, які вийшли на пенсію після січня цього року, будуть отримувати не більше ніж 10 740 гривень», – пояснили на «гарячої лінії» Пенсійного фонду. Отримувати пенсії в цьому році як і раніше не зможуть жителі окупованих територій.

Частина українців позбудуться пенсій і пільг

На даний момент, як повідомив «Сегодня.ua» високопоставлений чиновник Кабміну, Пенсійному фонду і в органи місцевої соцзахисту направили інформацію про 250 тисяч українців, які не пройшли верифікацію Міністерства фінансів. Якщо установи, які займаються нарахуванням соціальної допомоги, оперативно перевірять інформацію Мінфіну і призупинять виплату пенсій, допомог і пільг, до кінця року в бюджеті вдасться заощадити 2,8 мільярда гривень.

До липня в Мінфіні планують знайти порушень на 5 мільярдів гривень. Саме ця сума передбачена в державному бюджеті на 2016 рік.

Найбільше порушень в результаті верифікації нині виявили серед одержувачів субсидій. Уже найближчим часом сотні тисяч українців можуть залишитися без «знижок» на оплату «комуналки». Як пояснили в одному з територіальних органів соцзахисту, залишити без субсидії українців можуть з двох причин:

  •  Якщо в період 12 місяців до оформлення субсидії якого було придбано виріб або оплачена послуга на суму від 50 тисяч гривень
  •  Якщо субсідіант приховує додатковий дохід

Чиновники все ще не виробили механізм, як можна визначити реальний дохід українців. Як розповіла заступник міністра фінансів Оксана Маркарова, при верифікації враховують інформацію тільки з офіційних джерел. Якщо додатковий дохід не оформлений, або ж субсідіанту на роботі частина зарплати виплачують «в конверті», виявити це дуже складно.
В результаті перевірки Мінфін виявив понад 45 тис. українців, які, найімовірніше, отримують пенсії на підроблені документи. Перевірити цю інформацію повинні правоохоронні органи і Пенсійний фонд. Джерело в Кабміні розповів, серед українських «пенсіонерів» знайшли і власників паспортів, оформлених на вкрадених у Криму та на територіях т.зв. «Республік» бланках. Крім того, шахраї використовували паспорти померлих і переїхали на постійне місце проживання за кордон.

Скасували «соціальний» тариф на газ

7 квітня Кабінет міністрів скасував «соціальний» тариф на газ. «Блакитне паливо» нині коштує 6,88 гривні за кубометр. До цього, якщо за опалювальний сезон (шість місяців) сім'я використовувала до 1200 кубометрів газу, за кожен кубометр платили 3,6 гривні, якщо більше – 7,2 гривні.

Як розповіла «Сегодня.ua» перший заступник міністра економіки Юлія Ковалів, 6,88 гривні за кубометр – ринкова вартість газу. Так, на кордоні з Україною імпортне «блакитне паливо» коштує 4942 гривень за тисячу кубометрів. Ще 1146,5 гривень – ПДВ, 219 гривень – тариф на транспортування і 513,7 гривні – тариф на розподіл газу. Крім того, в структурі «єдиного» тарифу є торгова націнка постачальника ( «Нафтогазу») – 57,4 гривні.

Через подорожчання газу в Україні з'явиться як мінімум мільйон нових субсідіантов.

Змусять платити ЄСВ аграріїв і хочуть збільшити пенсійний вік

На даний момент, як розповів міністр соцполітики Андрій Рева, розглядається можливість збільшення пенсійного віку для тих українців, які мають маленький стаж роботи.

«А якщо людина не має страхового стажу, потрібно йому виходити в 60 років або йому можна до 65-ти збільшити термін? Чому він повинен мати такі ж умови виходу на пенсію, як і ті, хто чесно уколює? Чим він краще? Тим, що він самим хитрим виявився? У чому проблема? Тому якщо у нас є люди, які виходять на пенсію раніше віку то той, хто все життя про себе думав і не напружувався, напевно, повинен виходити пізніше. і я думаю, це справедливо», – заявив міністр соцполітики.

Як пояснив Андрій Рева, з 16 мільйонів працевлаштованих українців тільки 10 мільйонів платять ЄСВ до Пенсійного фонду. Решта користуються своїми правами платити податок за бажанням. Серед пільгових категорій аграрії, нотаріуса і так далі. У Кабміні пропонують зобов'язати всіх працюючих українців платити єдиний соціальний внесок.

25 грудня

Інші дати
Народився Григорій Верьовка
(1895, с.Березна, Чернігівська область - 1964) — український композитор і хоровий диригент, педагог. Організатор Українського державного народного хору, його художній керівник і головний диригент (1943 – 1964). 1964 хору присвоєно ім»я Григорія Верьовки.
Розгорнути
Народився Олесь (Олександр) Бердник
(1927, с. Вавилове Херсонської обл. - 2003) - український письменник-фантаст, громадський діяч, правозахисник. Автор книжок "Поза часом і простором", "Шляхи титанів", "Стріла часу", "Серце Всесвіту" та ін.
Розгорнути