chrome firefox opera safari iexplorer

Змінити назву Горішніх Плавнів неможливо, — Інститут нацпам'яті

23 червня 2016 о 08:45

Повернути стару назву чи перейменувати заново Горішні Плавні неможливо. Для цього немає законних підстав.

Про це Gazeta.ua заявив Богдан Короленко, керівник відділу аналізу регіональних особливостей та політики національних меншин інституту нацпам'яті.

«Міста Комсомольск в Україні вже не існує. Є Горішні Плавні на Полтавщині. Ні повернути попередню назву, ні перейменувати цей населений пункт не можливо. Бо відсутні законні підстави. Теоретично це можна було би зробити через загальну процедуру перейменування населених пунктів. В такому разі необхідний місцевий референдум. Але немає відповідного закону», — сказав Короленко.

Фахівець додав, що назва Горішні Плавні з'явилася законно.

«Перейменування відбулося за Законом „Про декомунізацію“ та згідно із Законом „Про географічні назви“. Там чітко сказано, що комуністичні і тоталітарні назви заборонені. Комсомольськ — одна з них. Вона висвітлює діяльність тодішнього Комуністичного союзу молоді».

Нагадаємо, жителі Горішніх Плавнів на Полтавщині і досі сподіваються на скасування нової назви.

Розділи: Суспільство

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути