chrome firefox opera safari iexplorer

На Рівненщині місто через «декомунізацію» візьме назву села

29 квітня 2015 о 17:26

Нову історично правильну назву місту Кузнецовськ виберуть на громадському обговоренні.

«Ніяких проблем у перейменуванні міста не виникне, адже, як тільки президент підпише пакет законопроектів про «декомунізацію країни», тоді одразу візьмемося до справи. Громадські слухання відбудуться, без сумніву, але до них потрібно буде ретельно підготуватися. Спочатку, ми звернемося до істориків, щоб вони на основі архівних даних дали правильну оцінку радянському розвіднику Кузнєцову.

Якщо прочитати художні книги радянської епохи, то стає зрозуміло, що Кузнєцов був терористом. Тобто, він проводив свої диверсійні акції, звинувачуючи у цьому ОУН-УПА, і боровся проти України та українців»,- розповів заступник міського голови Кузнецовська Юрій Кравець.

За його словами, преорітетною для перейменування є назва Вараш.

«Вараш – це назва села, із якого потім виросло місто Кузнецовськ. Від самого Вараша залишилася лише назва мікрорайону і, умовно говорячи, дві вулиці. Це не було перейменування села, його просто поглинуло місто, стерши з мапи України», — поділився Кравець.

Він також додав, що будуть напрацьовувати й інші назви для міста.

Нагадуємо, що, у зв’язку з прийнятим Верховною Радою закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», місто Кузнецовськ змінить свою назву.

Джерело: ERVEUA
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути