chrome firefox opera safari iexplorer

У Меморіалі жертв Голодомору відкрилась виставка «Трагедія одного села»

24 листопада 2011 о 10:03

Виставку «Трагедія одного села» відкрили у Національному меморіалі жертв Голодомору. Експозиція присвячена історії хмельницького села Масівеччина, де від голоду офіційно загинули понад 300 осіб.

Утім, дослідники твердять: жертв було принаймні у півтора разу більше — адже тоді не вели облік дітей, що померли у віці до одного року. З села до столиці привезли автентичні посуд, одяг та меблі 30-х років минулого століття. Також музейники випекли страви, якими від голоду рятувалися люди. Це так звані «мандрики» — печиво з товченої полови і кори дерев, "галети" — млинці з гнилої картоплі, та «линдики» — коржики з липового листя.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути