chrome firefox opera safari iexplorer

Парламент перейменував Дніпропетровськ на Дніпро

19 травня 2016 о 11:13

Верховна Рада у межах декомунізації ухвалила рішення про перейменування міста Дніпропетровськ на Дніпро, прибравши з назви згадку про комуністичного діяча Григорія Петровського.

За це рішення проголосували 247 членів парламенту.

Проти виступила фракція «Опозиційного блоку», яка пропонувала зберегти радянську назву Дніпропетровськ, вважаючи, що його називають на честь апостола святого Петра.

За різними опитуваннями, більша частина мешканців Дніпропетровська виступала за формальну збереження назви, але неформально самі скорочено називають його «Дніпро».

Мер міста Дніпропетровськ Борис Філатов в інтерв’ю ВВС Україна підтримував перейменування міста на Дніпро.

У межах декомунізації вже перейменували низку міст України.

Зокрема, у Донецькій області місто Димитров стало Мирноградом, а Красноармійськ – Покровськом.

В Одеській області Котовськ став Подільськом, а у Чернігівській Щорс – Сновськом.

Артемівськ на Донеччині вже носить стару назву Бахмут, Дзержинськ став Торецьком, а Красний Лиман перейменували на Лиман.

Іллічівськ, що в Одеській області, змінив назву на Чорноморськ.

Місто Червонозаводське на Полтавщині перейменоване на Заводське, а Орджонікідзе Дніпропетровської області носить назву Покров.

Джерело: zik.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути