chrome firefox opera safari iexplorer

Домашнє морозиво: ванільне, ягідне і сирне

06 липня 2016 о 12:00

Спека має безліч своїх плюсів, один із них — це морозиво. Його можна отримати, навіть не виходячи на сонце, приготувати власноруч. Причому таке, яке вам найбільше смакує. Кілька цікавих рецептів пропонує Україна молода.

Улюблене багатьма — вершково-ванільне морозиво. Треба 750 мл молока або вершків, 250 г. цукру, пакетик ванільного цукру і 10 жовтків. Вийде багато, стільки, що вистачить на всю родину. Або на компанію друзів. Найскладніше в цьому процесі — правильно поєднати жовтки з цукром і ванільним цукром. Жовтки для початку треба акуратно відділити від білків, а потім розтерти аж до білого кольору.

Залишиться тільки додати молоко чи вершки, довести до кипіння (але не кип’ятити). Отриману суміш процідити, охолодити і розлити у формочки. Через 2-3 години випробувань (поки морозиво набиратиме кондицій у холодильнику) матимете прохолодне блаженство. Будь-які ягоди чи фрукти, додані в процесі приготування чи при подачі (полити, присипати — потрібне підкресліть) — це ваша фантазія та імпровізація, але в будь-якому випадку ви будете у виграші.

Ягідне морозиво — прекрасний десерт для зустрічі друзів, вони будуть у непідробному захваті — перевірено! Готується насправді нескладно, слід лише дотримуватися послідовності й кількості інгредієнтів. Потрібно буде 250 г. жирних вершків, 150 г. цукру, пакетик ванільного цукру, 4 яйця, 200 г. ягід (у мене — полуниця, але чудово підходить малина, смородина, чорниця, ожина, шовковиця), трішки солі і 20 мл води.

Ягоди помити у кількох водах і почекати, щоб стекла вода. Збити в блендері в пюре і поставити в холодильник. Білки ретельно відділити від жовтків і збити з дрібкою солі до стійкої високої піни. Із води і 70 г. цукру зварити сироп. Киплячий сироп залити у білки, продовжуючи їх збивати. А далі поставити посуд із піною на водяну баню і продовжувати збивати ще 5 хвилин. Має вийти пружна густа піна, яку також ставимо в холодильник.

Жовтки збиваємо їх із 70 г. цукру і ваніліном на водяній бані, поки не вийде гладка маса, дещо збільшена в об’ємі. Їх також відправляємо в холодильник. Охолоджені вершки збиваємо міксером. Насамкінець обережно змішуємо всі підготовлені інгредієнти в пластмасовому контейнері і ставимо його в морозилку години на 4 (ну треба — то треба). У процесі заморожування раз на годину слід обережно перемішувати масу. Подавати в креманках, прикрасивши ягодами та листочками м’яти.

Сирне морозиво — це чудовий десерт до вечірньої кави. Або до ранкової — він смакує у будь-який час дня і навіть ночі, хоча вночі їсти не рекомендується. Отже, потрібно на 200 г. сиру високої жирності, половина банки згущеного молока і 50 мл молока.

У блендері збити сир і згущене молоко до однорідної маси. Потім додати молоко і ще раз ретельно збити. Якщо бажаєте, додайте жменю помитих і висушених родзинок чи подрібненої кураги, чи чорносливу, чи цукатів — зробіть свій десерт барвистим! Сирну масу розкласти в силіконові формочки і поставити в морозилку на 4-5 годин. Після чого можна витягувати з формочок і насолоджуватися.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...