chrome firefox opera safari iexplorer

У гості запрошує ідеальне місто Жовква

20 липня 2016 о 16:39

На цьому тижні журналісти та оргкомітет акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» на чолі з Миколою Томенком відвідають ідеальне місто Ренесансу.

Жовква збудоване за концепцією «ідеальних міст» доби Ренесансу. Суть концепції полягала у створенні збалансованої планувальної структури міста — кожному архітектурному об'єктові відводилося певне розміщення відносно інших.

Під час презентації гостям буде представлений Жовківський замок, де досі функціонує музей-кузня, гетьманська зала, відкритий Музей ідеального міста та виставка «Боротьба за Незалежність триває…».

Також в місті збереглася велика кількість релігійних споруд різних епох та стилів. Зокрема, окрасами міста до сьогодні є Костел св. Лаврентія, Василіанський монастир та церкви Пресвятого Серця Ісусового, Синагоги, колишнього Домініканського монастиря (тепер церкви св...Йосафата) та церква Пресвятої Трійці, яка входить до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, що Жовква (Львівщина) увійшла до 21 фіналіста акції “7 чудес України: історичні міста та містечка”.

Це маленьке містечко (13 тисяч жителів), розташоване у 25 кілометрах від Львова по дорозі на Люблін. За кількістю пам’яток воно мало не на першому місці серед малих міст Львівщини, і за півтора місяця Інтернет-голосування Жовква вже набрала більше трьох з половиною тисяч голосів.

29 жовтня

Інші дати
День пам’яті Єлисея Плетенецького
(1550, с. Плетеничі, Львівська область – 1624) - український православний церковний, культурний і громадський діяч. Архімандрит Києво-Печерської лаври. Засновник Лаврської друкарні, що видавала як оригінальну так і перекладну літературу різного змісту староукраїнською, польською, латинською та ін. мовами.
Розгорнути
Народився Олександр Морозов
(1904, Росія – 1979) – український радянський конструктор танків. Під його керівництвом на Харківському КБ машинобудування розроблено середній танк Т-34 (1940), визнаний найкращим танком періоду Другої світової війни.
Розгорнути