chrome firefox opera safari iexplorer

У гості запрошує ідеальне місто Жовква

20 липня 2016 о 16:39

На цьому тижні журналісти та оргкомітет акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» на чолі з Миколою Томенком відвідають ідеальне місто Ренесансу.

Жовква збудоване за концепцією «ідеальних міст» доби Ренесансу. Суть концепції полягала у створенні збалансованої планувальної структури міста — кожному архітектурному об'єктові відводилося певне розміщення відносно інших.

Під час презентації гостям буде представлений Жовківський замок, де досі функціонує музей-кузня, гетьманська зала, відкритий Музей ідеального міста та виставка «Боротьба за Незалежність триває…».

Також в місті збереглася велика кількість релігійних споруд різних епох та стилів. Зокрема, окрасами міста до сьогодні є Костел св. Лаврентія, Василіанський монастир та церкви Пресвятого Серця Ісусового, Синагоги, колишнього Домініканського монастиря (тепер церкви св...Йосафата) та церква Пресвятої Трійці, яка входить до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, що Жовква (Львівщина) увійшла до 21 фіналіста акції “7 чудес України: історичні міста та містечка”.

Це маленьке містечко (13 тисяч жителів), розташоване у 25 кілометрах від Львова по дорозі на Люблін. За кількістю пам’яток воно мало не на першому місці серед малих міст Львівщини, і за півтора місяця Інтернет-голосування Жовква вже набрала більше трьох з половиною тисяч голосів.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути