chrome firefox opera safari iexplorer

За водіння у нетверезому стані сплачуватимуть понад 10 тис. грн штрафу

27 липня 2016 о 11:27

З середи, 27 липня, в Україні набув чинності закон про значне збільшення штрафів за водіння в нетверезому стані.

Закон оприлюднений 26 липня в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» і починає діяти з дня, наступного за днем його опублікування, повідомляє ZIK.

Відтепер за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, каратимуть штрафом 10 200 грн і позбавленням водійських прав на рік.

Зазначається, що за повторні порушення передбачено ще суворіші покарання: 20 400 грн і 40 800 грн за другу й третю спробу сісти п’яним за кермо. При цьому права відбиратимуть на три роки і на 10 років відповідно.

У свою чергу, штраф за керування автомобілем для тих, у кого вилучили права, залишається попереднім – 510 грн.

Донедавна штраф за п’яне кермування становив 3400 грн, пише Тиждень.ua.

Нагадаємо, 7 липня Верховна Рада України суттєво збільшила штрафи за водіння транспортним засобом у стані сп’яніння. Відповідний закон «Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення» на засіданні парламенту підтримали 243 народних депутати. 25 липня Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Скільки водії будуть платити за порушення правил дорожнього руху читайте тут.

Розділи: Суспільство

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути