chrome firefox opera safari iexplorer

Рада хоче підвищити штрафи п’яним водіям втричі

16 листопада 2011 о 09:23

Верховна Рада ухвалила у першому читанні зміни щодо посилення відповідальності за керування транспортом у стані сп’яніння.

Згідно зі змінами, п’яних водіїв штрафуватимуть на суму від 400 до 450 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлятимуть прав на 3-4 роки.

За цей проект проголосували 259 із 285 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі, повідомляє Zaxid.net.

За повторне вчинення таких порушень упродовж року автори проекту пропонують позбавляти прав на термін 4-5 років з оплатним вилученням транспортного засобу або адміністративний арешт на 10-15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу.

Крім того, передбачено Кримінальний кодекс доповнити статтею 382-1 такого змісту: «Умисне невиконання особою судового рішення про позбавлення права керування транспортними засобами за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, карається штрафом від 700 до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом до шести місяців».

Як відомо, згідно з чинним законодавством, для водіїв за керування у стані сп’яніння передбачено штраф від 150 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або  позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років,  або  40-50 годин громадських  робіт, або адміністративний арешт на 7-10 діб.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути