chrome firefox opera safari iexplorer

25-річчя незалежності: як святкуватимуть у найбільших містах України

23 серпня 2016 о 16:07

У день 25-ї річниці Незалежності України під національними стягами центральною вулицею столиці крокуватимуть у масштабному параді 3,5 тис. військових і 200 одиниць техніки. Утім, не лише парадом відзначатимемо свято.

Програма заходів у містах України багата на флеш-моби, концерти, паради вишиванок тощо, пише Україна молода.

Одним із найбільш очікуваних заходів буде грандіозний концерт гурту «Океан Ельзи» на одеському стадіоні «Чорноморець».

У столиці теж не без музики — тут уперше відбудеться літературно-музичний фестиваль «незалежних людей» — Independence Fest. Музична сцена представить виступи гуртів нової генерації української музики: «Один в каное», Vivienne Mort, «Гапочка», Zapaska, DjMary Jane тощо. А для поціновувачів української літератури — виступи відомих українських літераторів (Любко Дереш, Артем Полежака, Павло Коробчук, Богдан-Олег Горобчук, Елла Євтушенко, Лесик Панасюк, Яніна Дивак, Марина Єщенко та ін.).

Окрім фесту, у Києві 24 серпня пройдуть Національний фестиваль «Міні-міс Україна» на Софійській площі, Всеукраїнський фестиваль кобзарів і банду­ристів на Михайлівській, «Пе­чер­ський вернісаж» iз майстер-класами, виставками та конкурсами тощо.

У Львові 25 км пробіжать учасники забігу «За тверезу націю», закликаючи таким чином стати незалежними від тютюнового та алкогольного рабства. Цього ж дня подібні забіги відбудуться ще в кількох містах. Також у місті Лева відбудеться культурно-розважальний фестиваль «Моя маленька незалежність» з етно-майстер-класами, козацькими забавами, музичною програмою від львівських фольк- та рок-гуртів.

Феєрично і екстремально відсвяткує День незалежності Дніпро. Фестиваль «Вільне небо» стане масштабним і неформальним дійством, адже там відбудеться унікальне авіа-шоу з десятками літаків та парашутистів у повітрі.

«Спортсмени піднімуться на висоту від 1,2 до 4,2 км та у вільному падінні, а потім під куполами своїх парашутів об’єднуватимуться в різні фігури та комбінації», — зазначили в ДОДА. Родзинкою фестивалю стане національний прапор — 6-метровий за шириною і 9 метрів у довжину — найбільший в Українi — парашутисти розгорнуть у небі на висоті 1,2 км на знак миру та єдності. Також авторську програму з фігур покажуть пілоти на ультралегких літаках К-10 «Свіфт» та Cessna 172.

До речі, відзначать 25 років української Незалежності й за кордоном. Зокрема, у Брюсселі на найвідомішу туристичну пам’ятку міста — скульптуру «Хлопчик, що пісяє» — одягнуть український костюм, котрий зберiгається в комунальному музеї мiста.

Розділи: Суспільство

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути