chrome firefox opera safari iexplorer

9 спроба відновити кримінальну відповідальність за наклеп

30 серпня 2016 о 17:44

Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації у Верховній Раді (2002—2005 рр., 2012—2014 рр.) Микола Томенко зазначає про неприпустимість чергової спроби введення кримінальної відповідальності за наклеп .

Як відомо, ця норма на вимогу ПАРЄ була вилучена з українського законодавства ще у 2001 році як така, що може використовуватися владою у боротьбі з свободою слова.

«Повернути норму закону щодо кримінальної відповідальності за наклеп намагаються вже дев`ятий раз. Серед ініціаторів в часи Януковича: перший заступник генпрокурора 2010—2013 рр. Ренат Кузьмін, народні депутати Віталій Журавський, Вадим Колісніченко та Володимир Олійник. Між іншим, ця ідея була складовою так званих «Диктаторських законів», що їх прагнула ухвалити команда Януковича в часи Євромайдану, — нагадав Микола Томенко. — В період президентства Петра Порошенка з цією ідеєю вже виступав один з лідерів «Народного фронту» Сергій Пашинський, а нині аналогічний законопроект 19 серпня зареєстрував Євген Мураєв, донедавна член фракцій «Опозиційний блок»».

«Переконаний, що чергова, вже дев`ята спроба відновити кримінальну відповідальність за наклеп не буде підтримана ні журналістами, ні народними депутатами, — вважає Микола Томенко. — Принагідно, звертаюся до журналістів телеканалу News One з проханням переконати одного із їхніх співвласників (за інформацією ЗМІ), ініціатора законпроекту Євгена Мураєва відкликати недемократичну законодавчу ініціативу».

Персональний сайт Миколи Томенка

Розділи: Політика

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути