chrome firefox opera safari iexplorer

Нинішній владі залишилось заборонити ще й політичні анекдоти, — Томенко

18 квітня 2016 о 17:22

Так лідер громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко відреагував на ініціативу депутата від «Народного фронту» Сергія Пашинського про запровадження кримінальної відповідальності за поширення неправдивої інформації (наклеп).

Микола Томенко нагадав, що цей закон усіляко намагалися провести в часи Кучми, а у часи Януковича таку законодавчу ініціативу намагався реалізувати у 2012 році депутат від Партії регіонів Віталій Журавський. Законопроект про наклеп, що був прийнятий тодішньою парламентською більшістю у першому читанні, викликав масове обурення журналістів та громадськості, і пізніше голосування за цей закон було скасоване постановою ВР. Крім того, прийняття проекту закону про наклеп спричинило негативну реакцію і серед міжнародних організацій: засудили ухвалення законопроекту у першому читанні ОБСЄ, Рада Європи, Єврокомісія, «Freedom House», Міжнародна і Європейська федерації журналістів та ін.

«І тепер раптом після Революції гідності одне з «облич нової влади» хоче карати за так званий наклеп!.. Я разом із журналістами не допустив цього в часи Кучми і в часи Януковича. Нині, виявляється, все «по-новому»: і Погоджувальну раду планують не транслювати в прямому ефірі, і за наклеп карати! До речі, враховуючи нинішню ситуацію з «чесністю» та «справедливістю» нашої судової системи можна лише уявити, як насправді працюватиме закон про наклеп! Залишається нинішній владі ще й політичні анекдоти заборонити!», – зауважив політик.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути