chrome firefox opera safari iexplorer

Аби підтримати Шевченківські проекти в Каневі, варто продати «вертодром Януковича», – Томенко

19 серпня 2016 о 10:08

18 серпня у Шевченківському національному заповіднику відбулося засідання, присвячене 25-річчю з часу відтворення першого народного музею Кобзаря “Тарасова світлиця” та 170-річчю від дня народження довголітнього охоронця Шевченкової могили І.О. Ядловського.

“Мусимо активно працювати, щоб повернути Шевченківський заповідник дух Шевченка і національний зміст. Як відомо, свого часу команда Януковича на цьому сакральному місця для кожного українця збудувала банківський бізнес-офіс, натомість тут має бути своєрідний народний дім, Тарасова світлиця й українська хата одночасно”, – сказав, виступаючи на заході засновник Фонду “Рідна країна” Микола Томенко.

За його словами, сьогодні такий проект із “повернення” Шевченка в Канів і створення справжнього українського музею поета можна реалізувати, оскільки, на думку Томенка, якщо раніше влада всіляко намагалася цей національний дух із музею вимести, то нинішня влада, хоч не допомагає, та бодай не заважає цьому відновленню.

Томенко нагадав, що жоден із керівників української держави після Євромайдану жодного разу не був ні на відзначеннях днів народження, ані на річницях перепоховання Шевченка.

Говорячи про підтримку Шевченківських заходів, що їх здійснює Фонд “Рідна країна” протягом останнього часу, Томенко зауважив, що Фонд готовий допомагати і тут, хоча мова йде про досить великі кошти, щоб зреалізувати всі інфраструктурні проекти, пов’язані з Шевченком у Каневі.

“Отож, було би добре, щоб так званий “вертодром Януковича” у Пекарях біля Канева, який збудували на бюджетні кошти, або викупили ідеологи його будівництва, бо він сьогодні не тільки стоїть пусткою, а ще й утримується. Або варто продати його з аукціону, а виручені кошти перенаправити на Шевченківські проекти в Каневі. Це було б справедливо з точки ідеології і правильно з точки зору економіки”, – зазначив Микола Томенко.

Томенко також передав керівнику заповіднику Мар’яну Піняку портрет Шевченка (на фото) роботи невідомого народного майстра. “Унікальні речі повинні бути у музеях, а не в приватних колекціях, – зауважив діяч. – Ми знаємо багатьох президентів, віце-прем’єрів і міністрів, які намагалися, щоб музейні експонати потрапляли до їхніх приватних колекцій. Я хочу, щоб кількість унікальних речей у приватних колекціях зменшувалася, а збільшувалася – в музеях для загального доступу”.

Коментуючи цей портрет Шевченка, Томенко сказав що, найбільше в роботі майстра вражають очі Кобзаря: погляд Шевченка жорсткий стосовно ворогів України, зневажливий до малоросів і хохлів та сповнений докору для нас, українців, що їх досі у власній державі лишається менше…

Розділи: Політика

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути