chrome firefox opera safari iexplorer

На Житомирщині відбудеться фестиваль льону

10 серпня 2016 о 20:05

У Стремигороді Житомирської області 27 серпня пройде всеукраїнський фестиваль льону. Офіційна мета заходу — підтримка, розвиток вирощування льону та виробництва товарів з нього в Україні. Тому на фестивалі відбудеться наукова конференція, присвячена обговоренню проблем та перспектив розвитку галузі льонарства, повідомляє Україна молода.

Окрім цього, заплановано багато цікавих акцій, під час яких запрошені виробники льону та товарів із нього зможуть неформально поспілкуватися, запланувати можливі варіанти спільного розвитку.

Під час фестивалю працюватиме концертний майданчик, де виступатимуть фольклорні та театральні колективи, а на вечір заплановано великий концерт. Також працюватиме ярмарок, де будуть представлені вироби провідних майстрів народного мистецтва і художніх промислів із різних областей України, товари з льону, худо­жня вишивка.

Проходитимуть майстер-класи, в тому числі і кулінарні (приготування страв із льону та олії з льону), дефіле від відомої української дизайнерки, діятиме музей льонарства. Як повідомляє прес-служба УКАБ, на заході заплановано присутність гостей із владних структур, адже основна місія фестивалю: «Повернемо льон — відродимо село!».

Організовує цей, без перебільшення державної важливості захід, депутат Житомирської облради та власниця агрокомпанї «Зоря» Ірина Костюшко.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути