chrome firefox opera safari iexplorer

Найвищі ціни на продукти харчування у Києві та Одесі, найнижчі — у Харкові

02 серпня 2016 о 13:24

Незважаючи на найгарячішу пору року — і за температурою повітря, і за зайнятістю аграріїв — ціни на продукти не зменшуються. У чомусь винні погані погодні умови на початку посівної. Втім, іноді продукти просто псуються, чекаючи свого часу на складах та базах. Бо дешевше реалізатори не хочуть їх продавати, пише Україна молода.

Слід зважати на те, що у різних регіонах нашої країни ціни на одні й ті ж продукти коливаються у межах декількох гривень, а деколи різниця цін може перевищувати й 10 гривень.

«УМ» вирішила дізнатися, де в Україні можна скупитись найдешевше і де борщ з м’ясом дешевший. Вирішили орі­єн­туватися на мінімальний список продуктів, котрі найчастіше купують: хліб, молоко, олія, гречка, цукор та яйця.

Найменше грошей на все це споживач витрачає у Харкові (134 грн.), причому сума на ринку і в магазині різнилась чотирма гривнями. Друге місце — у Тернопіля (142 грн). А найбільше довелось викласти в Одесі та Києві ( близько 150 гривень за мінімум продуктів).

За словами киянки Наталії Лісовської, борщ iз м’ясом в Україні — тепер не національна страва, а делікатес. «Враховуючи навіть субсидію, яка дозволяє хоч трохи економити, доводиться обмежувати себе майже в усьому. Навіть улюблений бутерброд дитинства з варенням у раціоні все рідше», — жаліється «УМ» пані Наталя.

Більш-менш радують нинішні ціни на яйця ( тільки варто їх купувати з холодильників, бо сальмонели дуже підступні) та овочі: цибулю, моркву, кабачки. Ягідними вітамінами дітей особливо не побалуєш: у Києві півлітрова баночка чор­ниць (дуже добре вживати для покращення зору) за 15 грн. — велика удача (можна було купити, коли продавчинь заливала злива), зазвичай це 25 грн. Такі ж захмарні ціни і на малину. Благо, можна вже яблука нового урожаю знайти за 10 грн. за кілограм.

Сезонні гриби привертають увагу — очима б лисички з Новоград-Волинського їв, що продають на столичному ринку. Але ціна кусається: 150 грн. за кілограм.

Розділи: Суспільство

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути