chrome firefox opera safari iexplorer

З Києва до Канева запустили «Ракету» за 800 грн

11 серпня 2016 о 19:44

Дніпром почало курсувати рекон­струйоване прогулянкове судно з підводними крилами «Полісся-1».

Ентузіаст, який узявся поставити на крило всіма забутий і занедбаний теплоход власним коштом, оплативши ремонтні роботи, Дмитро Власов, — родом із Херсона. Зайнятися відновленням швидкісного річкового флоту, який був би доступним українцям з різних регіонів, його не в останню чергу спонукали і спогади про білі лайнери з його дитинства, пише Україна молода.

«У 2013 році ми придбали два теплоходи — «Полісся-1» і «Полісся-5», — розповідав ініціатор проекту виданню «Хмарочос». — Вони — з останніх суден, що були випущені в СРСР. Перші рейси відбулися рік потому за маршрутом Херсон — Гола Пристань. Дуже швидко напрямки стали популярними і з’явилася ідея запустити подібний проект у Києві. Судно «Полісся-1» роками стояло без експлуатації в Чернігові й перебувало у жахливому стані. Ми з колегами придбали його і відновили власними силами. Нашого ентузіазму вистачило, аби його відремонтувати».

Подібні судна були популярними в 1990-х. Теплоходи «Полісся» призначалися для перевезення пасажирів вдень, прогулянка тривала приблизно вісім годин. Такі судна на підводних крилах (СПК) випускалися Гомельським суднобудівним заводом iз 1985 року.

«Полісся-1», яке за радянських часів працювало на Десні, простояло без польотів річковим плесом 23 роки. У серпні минулого року врятований катер почав здійснювати перші прогулянкові рейси Дніпром. А вiдтепер уже й рейси до Тарасової гори в Каневі.

Судно одночасно може вміщувати до півсотні осіб та розвивати швидкість до 70 кілометрів за годину.

Його пасажирам випадає унікальна нагода помилуватися прекрасними дніпровськими краєвидами.

Замовити екскурсію можна на сайті компанії або через повідомлення у facebook за 800 гривень. У ціну квитка входить і обід на палубі. 

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути