chrome firefox opera safari iexplorer

В наступному році у Львові відкриють Музей терору

29 вересня 2016 о 12:14

У Львові завершено будівництво музею тоталітарних режимів «Територія терору» на пр. Чорновола на місці колишньої пересильної тюрми №25.

Зараз триває процес облаштування експозиції та інформаційно-технічного обладнання, на що передбачено понад 2 млн грн у бюджеті. Офіційне відкриття музею планується наприкінці весни 2017 року.

Про це у коментарі IA ZIK керівник управління культури Львівської міськради Михайло Мороз.

«Будівництво музейного комплексу, так званих бараків, вже завершено. Інвестор, який здійснював будівництво, передав будівлі на баланс установи музею. Будівельна частина завершена. Наступний етап, який зараз триває, – облаштування експозиції та інформаційно-технічного обладнання. На це передбачено кошти у бюджеті міста: 1,480 млн грн на облаштування експозиції та 790 тис. грн – на придбання обладнання», – повідомив М.Мороз.

З його слів, ці кошти підуть на формування експозиції у першому бараку музею. «Після завершення процедури контролю і та аудиту до кінця року інформаційне забезпечення має бути виконано», – зазначив М.Мороз.

«На наступний рік очікуємо 1,3 млн грн – на формування експозиції у бараку №2», – додав керівник управління культури.

М.Мороз зазначив: офіційне відкриття музею планується наприкінці весни наступного року.

За словами керівника управління культури, на будівництво музею не виділялися бюджетні кошти, а лише кошти інвестора у рамках інвестиційної угоди. Первинна кошторисна вартість становила близько 14 млн грн. Кінцева вартість дещо зросла за рахунок інфляції. З бюджету цього року виділено кошти лише на формування експозиції та на обладнання першого бараку.

Пам’ятник репресованим українським родинам, який планували спорудити на території музею, не збудовано. Як пояснив М.Мороз, для цього було проведено конкурс, за результатами якого жоден проект не був рекомендований до реалізації. «Якщо пам’ятник не збудовано, то ніяких коштів на його будівництво не могло бути. Могли бути асигнування на проведення самого конкурсу», – пояснив М.Мороз.

Як повідомлялося, виконавчий комітет Львівської міськради 5 вересня 2014 року затвердив переможця інвестиційного конкурсу із залучення інвестора для будівництва Меморіального музейного комплексу тоталітарних режимів «Територія терору» та дитсадка на Сихові.

Відповідно до рішення, переможцем стало ТзОВ «Виробничо-торгове підприємство «Бодекс».

Нагадаємо, депутати ЛМР на сесії 15 травня затвердили інвестиційний проект для будівництва Меморіального музейного комплексу тоталітарних режимів «Територія Терору» та добудови навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад першого ступеня» у мікрорайоні Сихів-18.

Цей проект об’єднує два об’єкти інвестування, що дозволить потенційному інвестору залучити кошти для будівництва музейного комплексу «Територія Терору» на просп. В. Чорновола, 45 та добудувати ДНЗ у мікрорайоні Сихів-18.

Як сказано в ухвалі, після завершення будівництва музейний комплекс «Територія Терору» перейде у комунальну власність територіальної громади Львова, а навчально-виховний комплекс – у власність інвестора з врахуванням певних вимог територіальної громади.

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути