chrome firefox opera safari iexplorer

У ставці Гітлера на Вінниччині відкриють музей

23 травня 2016 о 07:48

У ставці Гітлера неподалік смт Стрижівка на Вінниччині незабаром відкриють музей.

Ставка Гітлера «Вервольф» неподалік Вінниці давно викликає інтерес як українців, так і гостей з-за кордону.

Щоб розкрити таємниці ставки, у липні 2011 року створили Історико-меморіальний комплекс пам'яті жертв фашизму як філію Вінницького обласного краєзнавчого музею, повідомляє Вінниця Інфо.

Завідувач комплексу Сергій Гареник розповів, що експозиції музею планують часто оновлювати.

«Музей будують з 2011 року. Офіційного відкриття не було, бо не закінчили роботи з електрообладнання. Експонати музейного павільйону — це лише частина того, що могли виставити. Їх небагато. Коли ми створювали комплекс, то розуміли — людям цікава територія. А в цьому невеликому комплексі розмістимо експонати, що нам дарують. Люди почали передавати речі. Більшість подарували музею безкоштовно. Експозиції змінюватимуться», — каже Сергій Гареник.

Коли закінчаться ремонтні роботи й облаштування музейного павільйону, поки що невідомо. Ставка Гітлера для відвідувачів працює у звичному режимі.

Уздовж екскурсійного маршруту встановлені інформаційні стенди з фотографіями.

До створення музю підійшли креативно. Зал поділили на дві частини: біла — це перемога, а чорна — війна. Павільйон має експозиційну залу, кабінети для працівників та приміщення для повноцінного обслуговування відвідувачів.

Новостворений музей розповідає про історію окупації області та злочини німецько-румунських армій, а також спротив населення.

За словами Сергія Гареника, протягом року ставку «Вервольф» відвідують близько 30 тис. людей. Часто приїжджають гості з Польщі, Німеччини, Чехії, Америки.

Нагадаємо, 18 травня відбулося відкриття Палестинського музею. У ньому зібрані 11 тис. фотографій для цифрового архіву.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Туристичні новини

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути