chrome firefox opera safari iexplorer

Громадськість вимагає у Президента створити комісію для перевірки реконструкції Національного музею Т. Шевченка

05 жовтня 2016 о 11:44

Науковці та громадськість звернулись до Президента України з проханням втрутитись у ситуацію, яка склалася з реставрацією Національного музею Тараса Шевченка.

На переконання авторів звернення, у музеї були проведені реконструкції, заборонені Законом про збереження культурної спадщини, роботи проводила компанія, яка немає відповідних дозволів, а кошторис відновлювальних робіт був значно завищений. І чому раптом знадобилося додаткові 15 млн грн — відповіді немає...

Наводимо текст звернення, поданий «Україною молодою».

Шановний пане Президенте!

Як стало відомо, заступник голови Київської міської державної адміністрації О. Спасибко листом до Кабінету Міністрів України від 5 вересня ц.р. звернувся з проханням виділити з державного бюджету 15 млн. гривень «для завершення робіт із реконструкції...» будівель Національного музею Тараса Шевченка для «введення в експлуатацію».

Постає низка питань.

Якщо йдеться про введення в експлуатацію, за яким правом уже понад два роки згадані об’єкти експлуатуються? Адже йдеться насамперед про безпеку людей і збереження безцінної колекції музею.
На роботи з реконструкції, які заборонені Законом України про збереження культурної спадщини (палац ХІХ століття перебуває під державною охороною і підлягає лише реставрації) за кошторисом було виділено 32 млн. гривень. Звідки взялася потреба ще в добрій половині вже використаних коштів?

Чому (наголошуємо, незаконні) роботи на об’єкті, який є пам’яткою культури, вело КП «Житлоінвестбуд-УКБ», котре не має на це відповідної ліцензії?

Архітектурну пам’ятку спотворено. Замурований головний вхід до палацу в разі виникнення надзвичайної ситуації ускладнює евакуацію людей і колекції музею. Задля побудови недолугої споруди, т.зв. атріуму, в центрі міста знищено садок, гордістю якого була шовковиця, вирощена з саджанця, привезеного з місця заслання Тараса Шевченка.

Просимо негайно створити фахову комісію для вивчення питання щодо збереження пам’ятки культури і музейної колекції та гарантій безпеки для життя і здоров’я працівників і відвідувачів музею.

З повагою, громадяни України: Василь Портяк, Любов Голота, Сергій Копилець, Юрій Олійник, Юрій Ковалів, Володимир Карпук, Олесь Ільченко, Василь Мошуренко, Оксана Івасюк, Павло Щириця, Наталя Дзюбенко-Мейс, Степан Процюк, Євген Баран, Анатолій Фролов, Людмила Остафіїва, Нінель Колоскова, Ярко Гулій, Григорій Штонь, Микола Стаценко, Микола Дмитренко, Ірина Кривенко, Олександр Сопронюк, Наталія Маєвська, Лідія Віценя, Наталія Куліш, Олег Миронов, Олександр Євтушок, Михайло Карасьов, Лідія Ходанич-Повх, Володимир Моренець, Галина Пагутяк, Юрій Поляківський, Володимир Кухар, Емілія Кокун, Володимир Антофійчук, Людмила Таран, Наталя Клименко, Олег та Оксана Кондратюки, Юрій Гармаш, Валентина Корнійчук, Микола Волга, Лінда Руденко, Любов Сердунич, Сергій Батурин, Антон Щегельський, Василь Кузан, Олена Зелик, Людмила Пархонюк, Володимир Фесенко, Павло Вольвач, Василь Клічак, Володимир Гаптар, Ольга Кобець, Богдан Білінчук, Лідія Ходанич-Повх, Ярина Брилинська-Трояновська, Петро Кондратюк, Людмила Винокурова, Віктор Бариба, Ольга Ляснюк, Любов Пономаренко, Ольга Скоморощенко та ін.

26 березня

Інші дати
Олександр Кістяківський
1833 –  український учений-криміналіст та історик права. Співініціатор створення та голова Київського юридичного товариства. Зібрав і видав збірник законів «Права, за якими судиться малоросійський народ».  
Розгорнути
День Національної гвардії України
Національна гвардія України — військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України (МВС). Як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та залученням нових військових кадрів на добровольчій основі з 13 березня 2014 року.
Розгорнути
День пам'яті гетьмана Івана Виговського
(?, с. Вигів Житомирської обл. - 1664) - гетьман Війська Запорізького, (1657 - 1659), київський воєвода (1659 - 1664).
Розгорнути
Народився Петро Барановський
(1892, Росія - 1984) – російський реставратор і дослідник пам'яток архітектури періоду Київської Русі. Врятував від знищення рідкісну пам'ятку домонгольської доби – церкву П'ятниця в місті Чернігів, наполягав на відновленні Михайлівського золотоверхого монастиря у Києві.
Розгорнути