chrome firefox opera safari iexplorer

Україна залишається раєм для крадіїв авто. Поліція не справляється

12 жовтня 2016 о 15:48

За даними прес-служби міністерства внутрішніх справ України, торік в Україні викрали 11 тисяч автомобілів, лише близько третини таких злочинів було розкрито, повідомляє DW.COM.

За офіційними даними, за кількістю крадених авто лідирує нині Київ. Торік в українській столиці вкрали майже дві тисячі машин, розкрито ж лише 10% випадків. 

Таке сумне лідерство Києва в поліції пояснюють тим, що українська столиця з її розмаїттям авто завжди більше приваблювала крадіїв-гастролерів.

Далі йдуть Дніпропетровська область з майже 1140 викраденими авто та Одеська, де зникло понад 1120 автомобілів. Рівень розкриття крадіжок авто у Дніпропетровській області становить 22%, в Одеській — 25%.

Найбільшою популярністю у крадіїв користуються ВАЗи, Honda та Toyota, розповіла в розмові з DW речниця головного управління національної поліції у Львівській області Світлана Добровольська. Якщо ВАЗи часто крадуть на деталі, то дорожчі автомобілі для того, щоб переправляти далі на схід: у Росію, Грузію, «під замовлення» якихось осіб.

Громадські активісти, які відстежують ситуацію в цій сфері, зауважують, що правоохоронці розкривають переважно крадіжки, які вчинили дилетанти.

«Добре організовані групи, котрі спеціалізуються на викраденні дорогих автомобілів, не часто потрапляють у тенета поліції», — вважає, зокрема, Сергій Круглов з «Дорожнього контролю». Такі групи, за його словами, нерідко мають зв’язки з правоохоронцями. «В деяких відділках поліції все ще залишились старі кадри, які співпрацюють з криміналітетом. І співпраця може базуватися навіть просто на „зливі“ інформації», — каже Круглов.

Активіст, до речі, сам став жертвою автокрадіїв. Його машину Toyota Prado викрали чотири місяця тому просто з-під будинку. Він розповів, що крадіжка була зафіксована камерами вуличного спостереження, але справу розслідують досі.

Розділи: Суспільство

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути