В Україні щогодини від раку грудей помирає одна жінка, а щороку – понад 9 тисяч жінок. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун коментуючи свою участь у прес-конференції з нагоди Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей.
«За 25 років незалежності – понад 230 тисяч. Жахливі цифри. 230 тисяч осіб – це населення одного обласного центру. Це схоже на неоголошену війну, у якій, на жаль, наразі ми програємо. І головна причина – пізнє звернення до лікарів. Кожна жінка повинна мати можливість періодично проходити обстеження у спеціалістів», – написала вона.
За її словами, щороку онкологи реєструють понад 130 000 нових випадків захворювань на рак серед дорослого населення країни, при чому, кількість жінок і чоловіків, яким щороку ставлять цей діагноз, суттєво не відрізняється: 388 чоловіків та 359 жінок на 100 тисяч населення у 2014 році. За даними Інституту раку, найбільше сьогодні в Україні від раку помирають у Запорізькій, Кіровоградській та Сумській областях.
За даними дослідження Національного інституту раку, чоловіки найбільше в Україні помирають від раку дихальних шляхів (трахеї, бронхів, легень), а жінки – від раку молочної залози.
Також Уляна Супрун поінформувала, що для зниження рівня смертності і раннього виявлення раку грудей Україні передали пересувний мамограф вартістю у 3 млн грн для обстеження жінок у селах. Цю акцію здійснили у рамках українсько-американського проекту «Незабутня Квітка» імені відомої американської співачки Квітки Цісик, яка померла від раку молочної залози.