chrome firefox opera safari iexplorer

Поки український народ воює, чиновники поповнюють бюджет РФ?

02 листопада 2016 о 12:32

До теми громадського та експертного обговорення електронних декларацій наших чиновників.

Хочу звернути увагу на одну делікатну тему, яка не потрапила до кола широкої дискусії. Це тема можливої сплати податків, а значить — підтримки бюджету Російської Федерації, яку Верховна Рада України, а згодом і Парламентська асамблея Ради Європи своєю резолюцією визнала країною-окупантом.

Мова йде про наявність у наших високопосадовців підприємницьких структур, нерухомості, землі чи інших активів на території Російської Федерації, утримання яких прямо чи опосередковано призводить до сплати податків у бюджет РФ.

Тож вважаю необхідним додаткове інформування декларантів не лише про наявність у них грошових та майнових активів на території Росії чи окупованого нею Криму, а й про сплату податків у тих регіонах за цей період військової агресії.

У цьому сенсі найбільше запитань зараз — до Президента України Петра Порошенка. Оскільки окрім трьох юридичних осіб у Росії, які займаються підприємницькою діяльністю та, відповідно, сплачують там податки (мова йде про задекларовані ним АТ "Ліпецька кондитерська фабрика «Рошен», ТОВ «РошенТранс» та ТОВ «Рошен»), у нього є ще низка структур, які розміщені території окупованого Севастополя. Це, зокрема, «Севастопольський морський завод», «Зовнішекономсервіс» — фірма маркетингу і зовнішньоекономічних зв'язків Відкритого акціонерного товариства «Севастопольський морський завод», «Севморрос» ВАТ «Севастопольський морський завод», «Севморверф», "Автотранспортне підприємство «Севмортранс» та "Фінансово-страхова компанія «Адміралтейська».

Не є таємницею, що, зокрема «Севастопольський морський завод» був націоналізований «урядом Севастополя» 28 лютого 2015 року. Але виникає запитання: як цей завод та суміжні з ним структури функціонували з моменту окупації Криму з березня 2014 до «націоналізації» підприємства 2015-го? Мова йде про рік їхньої роботи під час фактичної війни України з Росією, коли весь український народ перераховував благодійні внески на українську армію…

Також важливо, чи інші президентські севастопольські структури, про «націоналізацію» яких невідомо, продовжують працювати і сплачувати податки до російського бюджету?

Подібні питання – до депутатів колишньої Партії регіонів (Ю. Бойка, В. Новінського…) та інших посадовців, включно з місцевими чиновниками, які задекларували нерухомість в Росії чи окупованому Криму.

Чи продовжують вони «спонсорувати» країну-агресора, проти якої воює Україна?

tomenko-1Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна», доктор політичних наук

Розділи: Політика

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути