chrome firefox opera safari iexplorer

Для будівництва скандальної Канівської ГАЕС вирубають 1000 гектарів лісу

19 грудня 2016 о 12:58

У Канівському районі у найближчі місяці вирубають 196 тисяч дерев на території, площею в 1000 га.

Про це у своєму депутатському запиті на сесії Черкаської обласної ради повідомив депутат від ВО «Свобода» Володимир Волкович, пише Україна молода з посиланням на черкаське інтернет-видання «Прочерк».

За словами депутата облради, саме ця територія, відповідно до рішень обласної ради та облдержадміністрації, відведена під створення НПП «Середньодніпровський».

«Замовником цього варварства є ПАТ „Укргідроенерго“, бо воно провело тендер на будівництво першочергових об’єктів та споруд Канівської ГАЕС. Згідно з проектом цих робіт першим етапом йде лісорозчистка, відповідно до якої будуть вирубані ті 196 тисяч дерев. А потім побудують проммайданчик для ГАЕС», – повідомив пан Волкович.

За його словами, 1000 га лісу були виділені під ГАЕС очільником області часів Януковича Сергієм Тулубом.

«Це було зроблено в обхід обласної ради – вона не приймала рішення про надання під будівництво Канівської ГАЕС земель Бобрицької та Пшеничницької сільрад. Сільради тим більше не розглядали це питання і згоди на це не давали», – каже Володимир Волкович.

Він також наголосив, що реалізовувати майже 200 тисяч дерев буде переможець тендеру, яким став консорціум «Укргідроенергобуд».

Також на сесії депутат-свободівцеь поцікавився у голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка та голови обласної ради Олександра Вельбівця, чи знають вони про цю ситуацію, і попросив депутатів внести це питання до порядку денного. Депутати підтримали. Так що далі буде.

Як відомо, громадськість Канівщини та екологи налаштовані категорично проти майбутнього будівництва Канівської ГАЕС.

Розділи: Довкілля

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути