chrome firefox opera safari iexplorer

Козацькі пісні Дніпропетровщини внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

01 грудня 2016 о 12:56

Міжурядовий комітет із охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО вніс до переліку об'єктів світової культурної спадщини, яка потребує термінової охорони, українські козацькі пісні Дніпропетровщини.

Про це повідомляє DW.COM.

Козацькі пісні співають у громадах Дніпропетровщини для розваги та підтримання зв'язку з минулим. У них ідеться про трагедії війни та особисті відносини козаків, вказано на сайті unesco.org. 

У повідомленні ЮНЕСКО згадано три колективи, які продовжують традицію: «Криниця», «Богуславочка» та «Першоцвіт». До їхнього складу входять і чоловіки, і жінки.

Козацькі пісні Дніпропетровщини — традиція, що передається в родинах із покоління в покоління, однак доля пісень перебуває під загрозою через старіння населення та невелику кількість джерел, із яких молодь може отримати знання для продовження традицій козацької пісні, зазначили в ЮНЕСКО.

Окрім українських козацьких пісень, перелік об'єктів культурної спадщини, яка потребує охорони, поповнили Bisalhães - технологія виробництва чорної кераміки з Португалії та Ma'di bowl — традиції музики та танців із Уганди.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути