chrome firefox opera safari iexplorer

Влада оголосила бурштин виключно своєю монополією

15 грудня 2016 о 11:41

Це випливає з ухваленої Урядом Постанови про реалізацію пілотного проекту рекультивації земель лісогосподарського призначення, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину на Волині, Рівненщині та Житомирщині.

Суть цього «пілотного проекту» зводиться до того, що лише влада, і більш ніхто, має право на рекультивацію земель включно з видобутком бурштину, і лише вона зможе забезпечити вилучення 100% виявленого бурштину під час цієї рекультивації.

Як співавтор законопроекту про видобування та реалізацію бурштину (реєстр. №1351-1), який дозволить легалізувати та ввести цивілізовані правила у справі з видобутком та реалізацією бурштину, мушу констатувати: влада не зацікавлена в тому, щоб ухвалювати цей закон, бо їй не потрібна конкуренція, їй потрібна монополія, яку вона очолює.

Свого часу при підготовці цього законопроекту, ми у профільному Комітеті ВР пройши енну кількість обговорень і дискусій з цього приводу. Зокрема, Комітетом було розглянуто майже чотири сотні поправок, поданих до законопроекту про видобуток бурштину народними депутатами, центральними органами виконавчої влади та громадськими активістами. 8 жовтня 2015 року Комітет одноголосно підтримав проект Закону про видобування та реалізацію бурштину (реєстр. №1351-1) до другого читання, і з листопада 2015 року цей законопроект очікує на друге читання.

Тобто, вже більше року черга до цивілізованого видобутку бурштину не доходить.

Чому? Бо нові куратори «бурштинової мафії» бояться передбаченого законопроектом контролю місцевого самоврядування, конкуренції та обов'язковості продажу за кордон лише через бурштинову біржу! А тому й рулять «по-старому», в ручному режимі лише для «своїх підприємств»…

tomenkoМикола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна», доктор політичних наук

Розділи: Політика

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути