chrome firefox opera safari iexplorer

Бюджет для Секретаріату Кабміну укладався «на око»?

24 січня 2017 о 13:09

Початок роботи над нашим проектом під назвою «#Нашбюджет — під громадський контроль!» вже дає цікаві результати.

Поки що у відповідь на інформаційні запити Громадського руху «Рідна країна» щодо бюджетного фінансування відзвітувалися лише чиновники Кабінету Міністрів. Нагадаю, ми вимагали оприлюднити інформацію про штатний розпис Секретаріату Кабінету Міністрів, заробітну плату та премії його працівників, а також — структуру видатків цієї установи на 2017 рік, починаючи від коштів, що виділяються на капітальні ремонти, рекламну чи іншу діяльність команди Гройсмана.

Відповідь Секретаріату КМУ виявилася доволі оригінальною: чиновники Кабміну станом на 24 січня 2017 року не можуть надати штатний розпис і пояснити бюджетні видатки, які передбачені на них у поточному році.

Причина – ще більш оригінальна: штатний розпис Секретаріату КМУ на 2017 рік «ще формується», а його кошторис ще «не затверджений», бо досі немає «затвердженого Міністром фінансів розпису Державного бюджету та доведення Казначейством витягів з його складових частин до головних розпорядників».

Натомість чиновники відзвітувалися про фінансування Секретаріату КМУ і штатний розпис у попередньому році. Це — цікава історія, проте нашу увагу привернуло саме фантастичне збільшення фінансування Секретаріату Кабінету Міністрів у 2017 році. Адже повноваження Кабінету Міністрів ніхто не змінював, жодної інформації про радикальне збільшення штатних працівників Секретаріату Кабміну не надходило… Натомість у цьому році фінансування цієї у порівнянні з попереднім роком було збільшено більше ніж удвічі — на 414 мільйони 628 тисяч гривень! Отож, Секретаріат Кабміну Гройсмана у 2017 році отримав з бюджету понад 737 мільйонів гривень.

Отож, ми хочемо поінформувати суспільство, на що підуть ці гроші платників податків! Тому, звичайно, і надалі будемо надсилати запити і домагатися розсекречення таємниці фінансування Секретаріату Кабінету Міністрів.

Але перший висновок очевидний: надлишкове фінансування чиновників Гройсмана робилося, як кажуть у народі, — «на виріст», або «на око». Оскільки важко уявити, як можна, навіть не маючи розуміння, яким буде штатний розклад, передбачити таке тотальне зростання бюджетних витрат.

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна» 

Розділи: Політика

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути