chrome firefox opera safari iexplorer

Чому Росія ворог олімпізму?

08 січня 2017 о 18:10

Батько сучасного олімпійського руху П`єр де Кубертен у своєму головному світоглядному творі «Ода спорту» чітко визначив принципи сучасного олімпізму.

Серед найважливіших — це принцип справедливості: «О спорт! Ти — справедливість! Ти вказуєш прямі, чесні шляхи для досягнення мети, поставленої в житті». Чи не менш суттєвий принцип чесності та благородства: «О спорт! Ти — благородство! Ти нагороджуєш лаврами лише тих, хто боровся за перемогу чесно, відкрито, безкорисно».

Отож, «допінгова державна політика» Росії є прямим порушенням і, власне, антитезою олімпізму.

Нагадаю й про не менш важливий документ — «Олімпійську хартію», що нині діє в редакції 9 вересня 2013 року. Вона визначає, що метою олімпійського руху є становлення спорту на службу гармонійного розвитку людини, щоб сприяти створенню мирного зуспільства, що піклується збереженням людської гідності. У цьому випадку Росія, як країна-агресор, теж поставила себе поза олімпійським рухом.

З огляду на факти порушення світоглядних і базових принципів олімпійського руху, Росія повинна бути виключена із міжнародного олімпійського руху та, відповідно, позбавлена права не лише на участь в Олімпіадах, а й на проведення міжнародних змагань, як мінімум, із олімпійських видів спорту. Це стосується як футболу, так і біатлону, чи інших видів спорту.

Доки Росія діє проти ідеології олімпізму, олімпійський світ мусить бути проти Росії!

Микола Томенко, Віце-президент НОК України, почесний президент Федерації біатлону України Микола Томенко

 

17 вересня

Інші дати
17 вересня відзначають:
  • День працівників цивільного захисту України (День рятівника).
Розгорнути
Михайло Павлик
1853 – український письменник, публіцист, громадський діяч. Дійсний член НТШ, разом із І.Франком у 1890 р. створили Русько-українську радикальну партію.
Розгорнути
Народився Михайло Коцюбинський
(1864–1913) – український письменник, громадський діяч, голова Просвіти в Чернігові, один з організаторів Братства Тарасівців. Автор повістей Тіні забутих предків»., «Fata Morgana», «Коні не винні», «Дорогою ціною».
«Боюсь, хвилююсь, але пишу…» (М.Коцюбинський про роботу над «Тінями забутих предків») «Коцюбинський - людина культурна, до найменших подробиць, європеєць з голови до п'ят … був справжнім аристократом Духа без жодного силування з свого боку…». (тогочасний критик С.Єфремов»)
Розгорнути
Народився Микола Глущенко
(1901 – 1977), український художник. Народний художник України, лауреат державної премії України ім.Т.Шевченка.
Розгорнути