chrome firefox opera safari iexplorer

Чому Росія ворог олімпізму?

08 січня 2017 о 18:10

Батько сучасного олімпійського руху П`єр де Кубертен у своєму головному світоглядному творі «Ода спорту» чітко визначив принципи сучасного олімпізму.

Серед найважливіших — це принцип справедливості: «О спорт! Ти — справедливість! Ти вказуєш прямі, чесні шляхи для досягнення мети, поставленої в житті». Чи не менш суттєвий принцип чесності та благородства: «О спорт! Ти — благородство! Ти нагороджуєш лаврами лише тих, хто боровся за перемогу чесно, відкрито, безкорисно».

Отож, «допінгова державна політика» Росії є прямим порушенням і, власне, антитезою олімпізму.

Нагадаю й про не менш важливий документ — «Олімпійську хартію», що нині діє в редакції 9 вересня 2013 року. Вона визначає, що метою олімпійського руху є становлення спорту на службу гармонійного розвитку людини, щоб сприяти створенню мирного зуспільства, що піклується збереженням людської гідності. У цьому випадку Росія, як країна-агресор, теж поставила себе поза олімпійським рухом.

З огляду на факти порушення світоглядних і базових принципів олімпійського руху, Росія повинна бути виключена із міжнародного олімпійського руху та, відповідно, позбавлена права не лише на участь в Олімпіадах, а й на проведення міжнародних змагань, як мінімум, із олімпійських видів спорту. Це стосується як футболу, так і біатлону, чи інших видів спорту.

Доки Росія діє проти ідеології олімпізму, олімпійський світ мусить бути проти Росії!

Микола Томенко, Віце-президент НОК України, почесний президент Федерації біатлону України Микола Томенко

 

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути