chrome firefox opera safari iexplorer

Чому Росія ворог олімпізму?

08 січня 2017 о 18:10

Батько сучасного олімпійського руху П`єр де Кубертен у своєму головному світоглядному творі «Ода спорту» чітко визначив принципи сучасного олімпізму.

Серед найважливіших — це принцип справедливості: «О спорт! Ти — справедливість! Ти вказуєш прямі, чесні шляхи для досягнення мети, поставленої в житті». Чи не менш суттєвий принцип чесності та благородства: «О спорт! Ти — благородство! Ти нагороджуєш лаврами лише тих, хто боровся за перемогу чесно, відкрито, безкорисно».

Отож, «допінгова державна політика» Росії є прямим порушенням і, власне, антитезою олімпізму.

Нагадаю й про не менш важливий документ — «Олімпійську хартію», що нині діє в редакції 9 вересня 2013 року. Вона визначає, що метою олімпійського руху є становлення спорту на службу гармонійного розвитку людини, щоб сприяти створенню мирного зуспільства, що піклується збереженням людської гідності. У цьому випадку Росія, як країна-агресор, теж поставила себе поза олімпійським рухом.

З огляду на факти порушення світоглядних і базових принципів олімпійського руху, Росія повинна бути виключена із міжнародного олімпійського руху та, відповідно, позбавлена права не лише на участь в Олімпіадах, а й на проведення міжнародних змагань, як мінімум, із олімпійських видів спорту. Це стосується як футболу, так і біатлону, чи інших видів спорту.

Доки Росія діє проти ідеології олімпізму, олімпійський світ мусить бути проти Росії!

Микола Томенко, Віце-президент НОК України, почесний президент Федерації біатлону України Микола Томенко

 

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути