chrome firefox opera safari iexplorer

Росія заманює українських студентів у свої внз

15 червня 2011 о 17:43

Росія готова вдвічі збільшити квоти на безплатне навчання українських студентів у своїх вузах.

Про це власному кореспондентові УНІАН в РФ повідомив міністр освіти і науки Росії Андрій Фурсенко.

«Я особливих обмежень не бачу, якщо квоту збільшувати в рази – її не вибрати, але наступного року ми вдвічі збільшити цілком можемо. Головне, аби це було затребуване. Ми готові це зробити», — сказав А.Фурсенко.

Під час зустрічі з представниками українських громадських організацій Росії міністр відзначив, що сьогодні квота для України становить 321 один студент на рік.

За його словами, для вирішення цього питання потрібний відповідний запит з боку України.

Він наголосив, сьогодні Росія сама зацікавлена «в сильних нормальних студентах» через демографічний спад.

Водночас, А.Фурсенко повідомив, що завдяки його українському колезі, в університетах України з`явилася квота для студентів з Росії.

«Квоту ми готові збільшити, більше того, ми вперше одержали квоту в Україні, наша молодь із задоволенням з Білгорода їдуть вчитися до Харкова. Якщо є бажання розширити квоту, у нас така можливість є і для студентів, і для аспірантів, і для стажистів», — сказав А.ФУРСЕНКО.

Як повідомлялося, на сьогодні в РФ навчаються близько 7 тисяч студентів з України на комерційній основі. В Україні — понад 6 тисяч студентів з РФ.

 

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути