chrome firefox opera safari iexplorer

Називаючи блокаду «вугільною», влада прикриває інші злочинні схеми?

23 лютого 2017 о 12:23

Називаючи блокаду «вугільною», при тому, що з ОРДЛО вивозять також ліс-кругляк, метал та руду, політики прикривають таким чином низку злочинних схем.

Про це у Фейсбук написав редактор програми «Гроші», креативний продюсер департаменту журналістських розслідувань 1+1 Олександр Дубинський, пишуть Волинські новини.

Так, Дубинський зауважив, що блокада поставок з ОРДЛО (Окремі райони Донецької та Луганської областей) є не лише вугільною. За його словами, вугілля, яке надходить з ОРДЛО на ТЕЦ компанії ДТЕК, займає всього 40% вантажів, які везе Укрзалізниця між Україною і «територіями». До прикладу, 30% таких вантажів складає ліс-кругляк, експорт якого заборонений в Європу і тому він іде через ОРДЛО і Росію. Також звідти вивозять метал і руду.

«З компаній Ахметова на вагонах Ахметова», — зазначив він.

«Гройсман має зізнатися — що «вугільна» блокада в кабінетах влади називається виключно тому, що на вугіллі «ахметови», «гройсмани» і ко заробляють найбільший куш — прибуток теплогенерацій від «Роттердам +» становить близько 900 млн доларів на рік», — пояснив журналіст.

Дубінський також додав, що ще 25 млрд грн «вугільне кодло» забирає в українців через тарифи.

Окрім того, журналіст поцікавився у Гройсмана та у інших відповідальних за «надзвичайний стан в енергетиці», чому їх так цікавить доля шахтарів Донбасу, а про волинських гірників усі забули.

«Пане Гройсман і інші відповідальні за «надзвичайний стан в енергетиці» — уточніть, які борги перед волинськими шахтарями на сьогодні? І чому ви так хвилюєтеся за шахтарів Донбасу (ДТЕК), але не хочете купувати вугілля на західно-українських шахтах — де його ціна вдвічі нижча, ніж сам собі продає ДТЕК?» — зауважив журналіст.

Як повідомлялось раніше, Дубінський пояснював, що на «вугільні» в «ЛДНР» утримують бойовиків. Він також заявляв, що бажання адміністрації Порошенка відновити в інтересах Ріната Ахметова бізнес з ОРДЛО необхідно правильно представляти з телеекранів.

«В результаті взаємовигідної торгівлі вугіллям вчора загинули 3 українських солдатів», — навів для прикладу один з «шаблонів» журналіст.

11 січня

Інші дати
Народився Рейнгольд Глієр
(1875, м. Київ – 1956) - композитор, диригент, педагог, доктор мистецтвознавства. Автор балету «Тарас Бульба», симфонічної картини-балету «Запорожці» та ряду інших творів за поемами Т.Шевченка.
«Я верю в то, что мы, то есть наш народ, будет жить страшно долго. Не сто, не двести, не тысячу лет, а гораздо дольше. Я верю, что он станет лучше, ближе к идеалу и в конце концов станет совершенным. Так же и с музыкой» (Рейнтгольд Глієр)
Розгорнути
Народилася Тетяна Садовська-Тимківська
(1888, м. Чернігів - 1991) - українська актриса. Ролі: Маруся, Проня ("Маруся Богуславка", "За двома зайцями" М. Старицького) та ін.
Розгорнути
Народився Василь Нагірний
(1848, с. Гірне Львівської обл. - 1921) - український архітектор та громадський діяч. У 1882-1918 рр.кожна четверта церква у Галичині була побудована за його проектом (понад 200). Засновник товариства "Славія", "Народна торгівля", "Сокіл", "Зоря", "Народна гостиниця".
Розгорнути