chrome firefox opera safari iexplorer

До 9 червня триває нерестова заборона на вилов риби: які штрафи і де трохи можна рибалити

06 квітня 2017 о 13:17

Асоціація рибалок України нагадує, що з початком нересту вступає в силу щорічна заборона на вилов риби.

Так, згідно з Наказом «Про заходи щодо встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України в 2017 році», вводиться заборона на лов всіх видів риби в період з 1 квітня по 9 червня (включно) 2017 року, за винятком аматорської риболовлі однією поплавковою вудкою з одним гачком або спінінгом у світлий час доби з берега в місцях, визначених іхтіологічними відділами Обласних управлінь рибоохорони.

Організація також звертає увагу на те, що терміни заборони в різних регіонах і областях можуть відрізнятися, залежно від погодних умов. Проте, в основному, сезонний нерестовий період визначається термінами з 1 квітня по 9 червня.

Правила аматорського лову риби під час нересту передбачають:

  • вилов тільки з берега, тільки в межах населеного пункту в місцях, де немає природних нерестовищ;
  • лише не забороненими знаряддями лову — 1 вудкою/донкою з одним гачком або спінінгом;
  • суворе дотримання норм вилову: до 3 кг на добу на людину.

Риболовля в природних нерестовищах категорично заборонена. Місця, де можна і де заборонено рибалити і чіткі дати заборони на риболовлю на конкретної водоймі визначаються територіальними управліннями рибоохорони. З відповідними наказами можна ознайомитися ТУТ. 

У період нересту заборонено проводити днопоглиблювальні, вибухові та інші види робіт на землях водного фонду, добувати піщано-гравійні суміші, займатися розчищенням русел річок, берегоукріплення, проводити змагання зі спортивного рибальства, займатися підводним полюванням тощо.

За порушення Правил рибальства у період нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. 

Так, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел і т.д.) передбачений штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність — штраф 3400 — 6800 грн або позбавлення волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім штрафу, за незаконний вилов правопорушнику нараховується сума компенсації за нанесенні збитки за кожну виловлену рибу, незалежно від її розміру і ваги. Так, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 встановлено такі суми в грн: судак — 510, сом — 425, щука — 340, короп — 306, білий амур, товстолобик — 255, плоскирка, синець — 85, карась, окунь і верховодка — 17, лящ — 170, линь — 119 грн., краснопірка — 68 грн., подуст — 34 грн.

Асоціація рибалок України закликає громадян бути відповідальними і дотримуватися Правил рибальства. А також — реагувати на факти браконьєрства. Якщо ви стали свідком правопорушення на воді, просимо невідкладно повідомляти за телефоном «Гарячої Лінії» Держрибагентства 0-800-50-52-50. Адже від того як пройде нерестовий компанія залежить кількість риби в наших водоймах!

Розділи: Довкілля

25 лютого

Інші дати
Народилася Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка)
1871 – українська письменниця, перекладачка, культурний діяч. Автор численних віршів, поем, драматичних творів («Камінний господар», «Лісова пісня», «Бояриня» та ін.).
Хотіла б я піснею стати У сюю хвилину ясну, Щоб вільно по світі літати, Щоб вітер розносив луну. Щоб геть аж під яснії зорі Полинути співом дзвінким, Упасти на хвилі прозорі, Буяти над морем хибким. (Леся Українка)
Розгорнути
Народився Лесь Курбас
(1887, м. Самбір Львівська область - 1937) - український режисер, актор, теоретик театру, драматург, публіцист, перекладач. Засновник театру «Березіль».
Розгорнути
Народився Павло Вірський
(1905, м.Одеса – 1975) – український танцівник і хореограф. Художній керівник Ансамблю танцю УРСР (1955 – 1975), який з 1977 року носить його ім’я.
Розгорнути