chrome firefox opera safari iexplorer

На Байковому кладовищі знову пограбували пам’ятник Лесі Українки

24 квітня 2017 о 10:23

На Байковому цвинтарі у Києві на місці поховання Лесі Українки знову вчинено акт вандалізму: по периметру пам'ятника поетеси знищено його декоративне оздоблення — бронзову гірлянду з лаврів та квітів, традиційний символ народної шани.

Про це повідомив у Фейсбуці Микола Даневич, який у 2011 році разом з Миколою Томенком допоміг відтворити пограбовані раніше бронзові елементи пам’ятника на могилі Лесі Українки.

Як відомо, бронзова гірлянда  була невід'ємною складовою творчого задуму відомого скульптора, народного художника України Галини Петрашевич; сам пам'ятник Лесі Українці, встановлений у 1939 році, є пам'яткою історії та культури.

На громадянській панахиді 30 липня 2010 року Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького виступив із закликом посприяти фаховою майстерністю, порадою чи коштами реставрації ушкодженого пам'ятника Лесі Українки та впорядкуванню меморіалу родини Косачів.

Тодішнє Головне управління охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації, на жаль, спромоглося тільки на відновлення гірлянди в гіпсі, матеріалі недовговічному та нестійкому до атмосферних впливів.

Високопрофесійне проведення реставраційних робіт пам'ятника (відтворення бронзової гірлянди) зголосився безкоштовно провести знаний скульптор, майстер по роботі з бронзою Володимир Щур (киянам добре відомі його роботи — пам'ятники Леоніду Бикову, Владиславу Городецькому, Олені Телізі; скульптурні зображення головних героїв п'єси М.Старицького «За двома зайцями» на Андріївському узвозі та ін.). А відновили первісний вигляд пам'ятці історії та культури у бронзі завдяки небайдужим українцям, громадським діячам Миколі Томенку та Миколі Даневичу. 

 l-ukrainka.name

«Тоді, у 2011 році вандалів так і не знайшли...  І от знову, до того ж, в дні, коли християни вшановують померлих, вандали позарились на пам’ятник Великій Українці… Бог їм суддя… Звернуся до правоохоронних органів і контролюватиму, щоб ті нелюди понесли відповідальність», — написав М. Даневич.

«Рідна країна»

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути