chrome firefox opera safari iexplorer

Екологи закликають фотографувати порушення у заповідних об’єктах

16 травня 2017 о 11:42

У рамках чергового фотоконкурсу «Вікі Любить Землю-2017» («Wiki Loves Earth-2017»), який покликаний зібрати світлини всіх заповідних територій України, МБО «Екологія-Право-Людина» запроваджує спеціальну номінацію — «неприємних відкриттів».

Про це «Рідній країні» повідомила прес-служба цієї природоохоронної організації.

Фото в цій конкурсній категорії мають ілюструвати порушення, пошкодження об’єктів природно-заповідного фонду.

Такі неприємні відкриття слід документувати, переконані екологи. Вони нагадують, що торік, завдяки краєзнавцям-вікіпедистам, було виявлено чимало порушень законодавства на заповідних територіях, частину з яких вдалося зупинити.

Тому по завершенню нинішнього конкурсу, разом з волонтерами, ЕПЛ спробує добитись вирішення виявлених фотографами проблем.

«Купа сміття, зламаний охоронний знак, рубка дерев, підпалена трава або очерети та інше, повз що не може пройти пильний погляд фотографа й краєзнавця. Просимо додавати фото порушень на заповідних територіях (незалежно від рівня художності). Завдяки нашій увазі заповідні території зможуть залишитись збереженими», — наголошують в МБО «Екологія-Право-Людина».

Детальніше — читайте ТУТ. 

Довідково

1 травня 2017 року розпочався черговий міжнародний фотоконкурс «Wiki Loves Earth», покликаний зібрати світлини всіх заповідних територій України. Україна історично є ініціатором проведення такого конкурсу, проте сьогодні ще 25 інших країн також приєднались до української ініціативи. 

В Україні конкурс проводиться вже вп’яте. МБО «Екологія-Право-Людина» традиційно є партнером цього конкурсу.

Сьогодні «Wiki Loves Earth» — один із найбільших фотоконкурсів у світі і при цьому він є повністю природоохоронним. За 5 років «Wiki Loves Earth» вже перетворився на рух небайдужих до природоохоронної справи та фотофіксації об’єктів природно-заповідного фонду. Учасники діляться світлинами невідомих для широкого загалу місцин, де охороняється природа, завантажують під вільною ліцензією у Вікісховище, ілюструють ними статті у Вікіпедії та інших проектах. Всі фото є загальнодоступними і безкоштовно можуть використовуватись в усьому світі за умовами вільної ліцензії.

Всі фото, завантажені через сервіс http://wikilovesearth.org.ua/ автоматично отримують прописані категорії кожного із ПЗФ. «Wiki Loves Earth» — ініціатива, яка не вимагає винятково високохудожніх фоторобіт. Наше завдання – зібрати інформацію про зовнішній вигляд кожного із 8300 заповідних об’єктів України. 

Через 20 років ваше фото буде безцінною інформацією, показуючи яким був заказник.

Участь у конкурсі є вільною та відкритою як для професійних фотографів, так і для любителів. Протягом травня всі охочі можуть подати фотографії власного авторства, зроблені у будь-який період часу. Влітку професійне журі визначить переможців у кількох номінаціях, а також обере 10 кращих робіт, які візьмуть участь у міжнародному етапі конкурсу.

 

Розділи: Довкілля

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути