chrome firefox opera safari iexplorer

Памʼятник Шевченку повернув у Лавру український дух, памʼятник Острозькому поверне європейський досвід

23 травня 2017 о 17:28

Виступаючи сьогодні у Національному Києво-Печерському заповіднику на відкритті масштабної виставки, присвяченої династії князів Острозьких, засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко сказав, що вже можна підвести попередні підсумки дворічної роботи над спільним українсько-литовським проектом відтворення надгробного пам’ятника князю Костянтину Острозькому в Успенському соборі на території Києво-Печерської лаври.

«Ми вже пройшли найскладніший підготовчий і творчий етап. Тепер у Києво-Печерському заповіднику можна побачити макет памʼятника князю Острозькому, що буде відтворений в Успенському соборі, у масштабі 1:5, який буде експонуватися пізніше також у Литві під час відкриття «Днів України у Литві», — повідомив Микола Томенко.

«Залишилося лише залучити відповідну кількість коштів до цього проекту та почати роботу над виготовленням власне памʼятника. І тут українська сторона має бути такою ж активною, як і Литва, де цей проект підтримується на рівні президента і уряду… У нас же він підтримується поки що на рівні колективу Національного Києво-Печерського заповідника та нашого Фонду «Рідна країна», — зауважив М.Томенко.

Він наголосив, що цей проект є надзвичайно важливим.

«Нагадаю, Костянтин Острозький – один із найвидатніших полководців XVI ст., багаторічний великий гетьман литовський князівства Литовського, який у 1514 році на чолі обʼєднаного європейського війська у битві під Оршею розгромив 40-тисячне військо Московської держави, а родина Острозьких свого часу багато прислужилася до європеїзації освіти, науки та культури в Україні. Тому, реалізувавши у 2014 році наш проект щодо встановлення памʼятного знаку Тарасу Шевченку на місці, де він у 1846 році створив сепію із зображенням Церкви Всіх Святих, ми почали повертати у Лавру український дух. А реалізацією проекту з відновлення надгробного памʼятника Костянтину Острозькому в Успенському соборі ми повернемо у Лавру і європейський досвід», — підсумував Микола Томенко.

«Рідна країна»

10 жовтня

Інші дати
Атена Пашко 
1931 – поетеса, громадсько-політична діячка. Автор збірок «На перехрестях», «На вістрі свічки», «Лезо моєї стежки». Голова Спілки українок України (1991–2001), президент Благодійного фонду В’ячеслава Чорновола (з 1999 р.).
Розгорнути
День працівників стандартизації та метрології України
14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 року в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний). У 1970-му Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу. День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 відзначається щорічно 10 жовтня.
Розгорнути
Народився Михайло Драй-Хмара
(1889, с.Малі Канівці, Черкаська область - 1939) — український поет-неокласик, літературознавець, перекладач, поліглот (знав 19 мов).
Дерзайте, лебеді: з неволі, з небуття веде вас у світи ясне сузір'я Ліри, де пінить океан кипучого життя... (Михайло Драй-Хмара)
Розгорнути