У центрі Львові відкрили для відвідувачів підземелля Преображенської церкви, що на вул. Краківській, 21.
Відвідати підземні ходи храму можна щодня з 10:00 до 19:00 за добровільну пожертву, повідомляє Zaxid.net.
«Ідею відкрити підземелля нам підказали екскурсоводи. Приміщенню понад 300 років, воно має цікаву історію: тут були і поховання меценатів і склад капусти та вина. Раніше сюди можна було прийти тільки з екскурсоводом, тепер кожен охочий може зайти сюди щодня без екскурсії», — розповів Ростислав Пендюк, священик церкви Преображення Господа Нашого Ісуса Христа (повна назва храму).
Площа підземелля – близько 800 кв. м. За словами священика, відновлювати крипту розпочали на початку 90-х років, зусиллями парафіян Преображенської церкви, під час прибирання знайшли людські останки, найімовірніше – це поховання меценатів та монахів костелу Найсвятішої Трійці отців Тринітаріїв, на місці якого збудували Храм Преображення.
«Два роки тому ми започаткували у підземеллі зустрічі Сімейного центру, тут зустрічаються як одружені пари, так і ті, хто планує шлюб, для навчання. Також тут тренується наш хор та проводять майстер-класи для дітей», – зазначив Ростислав Пендюк.
Як розповів ZAXID.NET екскурсовод Петро Радковець, у Львові є чотири адаптовані підземелля для відвідувачів: приміщення під Гарнізонним храмом Петра і Павла та Домініканським монастирем, аптека-музей на вул. Ставропігійській і, власне, крипта Храму Преображення.
«Це унікальне підземелля Львова, я воджу туди туристів вже 15 років. У Радянському Союзі тут облаштували склад харчів, квасили капусту і огірки, які продавали у магазинах поруч. Один із ходів у крипті веде до житлових підвалів на вул. Корнякта, якщо прислухатися, можна почути як там ходять люди. Але найважливіше, що тут є багато поховань достойників церкви, тому я завжди проводжу тут екскурсії без капелюха, аби наголосити на шанобливому ставленні до місця», – наголосив Петро Радковець.
У підземеллі планують проводити кінопокази та виставки, зараз тут можна подивитися серію плакатів про Митрополита Андрея Шептицького.
Додамо, що у грудні 2011 року у Львові стартував міжнародний проект «Підземне місто: розвиток туристичного маршруту підземними трасами Львова, Жешува та Любліна». У міськраді презентували схематичні креслення майбутніх тунелів, довжина маршруту мала складати 800 м – це приблизно годинна екскурсія, але реальної траси у місті так і не проклали.