chrome firefox opera safari iexplorer

У Софії Київській показують одну з найцікавіших колекцій стародруків

09 червня 2017 о 11:01

У Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» представили книги однієї з найцікавіших колекцій стародруків, яка є в Україні на сьогодні, – зібрання одного із найвизначніших церковних діячів незалежної України, вченого, богослова, проповідника, громадського діяча та Героя України Митрополита Володимира (Сабодана).

Тут відкрилася виставка «Митрополит і книга», яка працюватиме до 26 червня, повідомляє сторінка заповідника у Фейсбуці.

Експозиція «Митрополит і книга» представлена рукописними документами XVIII століття, рукописною книгою XIX століття, київськими та львівськими стародруками XVI –початку XIX століть.

Найдавнішим і особливо цінним експонатом є Pantheologiae 1585 р. авторства ченця-домініканця Raynerio з італійської Пізи. Також на виставці можна познайомитися з відомою Тріоддю пісною (1621 р.), подарованою московським царем Михайлом Романовим Київському Пустинно-Миколаївському монастиреві у 20–30 рр. XVII сторіччя.

На відкритті відбулась презентація каталогу «Колекція Митрополита Володимира (Сабодана): рукописи, стародруки і рідкісні видання». Автор – львівський книгознавець Станіслав Волощенко. Каталог збірки Митрополита Володимира видається вперше. У виданні вміщено науково-бібліографічні описи 129 рукописів, стародрукованих і рідкісних видань XVІ–ХХ ст., доповнені ілюстративним матеріалом.

Серед тридцяти рідкісних видань (1831–1914 рр.)переважно книги богослужбового характеру: Біблія, Євангелії, Псалтирі, Часослови, Служебник, MissaleRomanum та ін. Представлено фундаментальне видання ActaSanctorum, яка друкувалася у Парижі, Римі та Брюсселі у 1845–1940 рр., цікавим також є прижиттєве видання поезій Віктора Гюго (1802–1885) LesFeuilles 1835 р.

Колекція митрополита Володимира – це безцінне зібрання, науковий опис якого дає змогу скласти повну історичну мапу українського книговидання.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути