chrome firefox opera safari iexplorer

Львів'янин має найбільшу в Україні колекцію музичних інструментів народів світу

07 липня 2017 о 17:59

Любомир Кушлик не просто колекціонує і науково досліджує музичні інструменти, він ще й грає на кожному із них, видобуває автентичний звук, як і тисячоліття тому.

За 20 років музикознавець зібрав уже тисячу експонатів. На виставку приніс лише половину, пише Zaxid.net.

«Коли я привіз сюди експонати, розкладав чемодани, то всі ахнули, кажуть: та то все не влізе», ― сміється колекціонер. ― У мене дуже багато бандур, скрипок різної роботи, є фабричні, але для мене найдорожча ― крива і горбата скрипка майстра з села. Так, як дядько зробив в Кам'янко-Бузькому районі, так і є».

Колекція безперервно розростається, бо пан Любомир їздить в експедиції.

«Я збираю їх де тільки можу: їжджу на села, на фестивалі, пристаю до людей на базарах, в автобусах їду, місцевих розпитую десь в Карпатах, в Буковині», ― розповідає музикознавець.

Особлива колекція й тим, що Любомир Кушлик збирає і побутові речі, які на перший погляд, не мають жодного стосунку до музики, але із яких народ видобував звуки і вважав оберегом. До прикладу, підкова чи маглівниця.

«На маглівницях грали, бо це предмет, що очищає і тому грали перед весіллям для очищення», ― пояснює пан Любомир.

Колекціонує й екзотику ― народні інструменти, скажімо, австралійських, африканських аборигенів, тихоокеанських полінезійців.

Втім, свою збірку лише час від часу показує на виставках, а постійного музею народних інструментів досі нема.

«Соромно зізнатися, що такий співочий й інструментальний український народ, який має дуже багато інструментів, де жива музична культура, не має повноцінного музею інструментів в усій Україні», ― каже Любомир Кушлик.

Виставка у Львівському музеї народної архітектури і побуту триватиме до серпня.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути