chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі створили унікальну колекцію оригінальних писанок

21 квітня 2016 о 15:13

Директор обласного художнього музею Ігор Дуда створив унікальну колекцію Великодніх писанок, яку він презентує у Тернополі.

«Писанки збираю десь вже 15 років. Маю більше півтисячі оригінальних експонатів – писанок, крашанок, які нині виставляємо у нашому музеї. Серед передвеликодніх «експонатів» — не тільки традиційні писанки з різних регіонів України, але й сусідніх держав, країн, де проживає українська діаспора», — розповів кореспонденту агентства Дуда.

За його словами, зібрана колекція свідчить, що мистецтво писанкарства розвивається, воно не є якимось таким законсервованим, усталеним. Техніка виготовлення писанок також змінюється – від звичайної палички з бляшаною трубочкою на кінці – своєрідним пензликом, до сучасних мініатюрних інструментів, які дозволяють наносити на яйце філігранні орнаменти. Тож так і створюються оригінальні «дряпанки», «мальованки», писанки у техніці «біле по чорному» чи «біле по білому». Є в колекції Ігоря Дуди і писанки із бісеру, ниток, дерева, аплікацій.

19 червня

Інші дати
Никифор Шолуденко 
1919 – гвардії старшина, командир розвідувального взводу 22-ї гвардійської танкової бригади 1-го Українського фронту. Загинув, визволяючи Київ. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Євген Шерстобитов
(1928, м. Улан-Уде, Росія – 2008) – український кінорежисер і сценарист. На кіностудії імені О.Довженка поставив фільми «Туманність Андромеди», «Юнга зі шхуни «Колумб» та ін.
«Там, де є українці, там завжди є мистецтво» (Юрій Липа)
Розгорнути
Народився Євген Купчинський
(1867, Тернопільська область - 1938) – український композитор, віртуоз-цитрист, диригент.  
Розгорнути