chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі створили унікальну колекцію оригінальних писанок

21 квітня 2016 о 15:13

Директор обласного художнього музею Ігор Дуда створив унікальну колекцію Великодніх писанок, яку він презентує у Тернополі.

«Писанки збираю десь вже 15 років. Маю більше півтисячі оригінальних експонатів – писанок, крашанок, які нині виставляємо у нашому музеї. Серед передвеликодніх «експонатів» — не тільки традиційні писанки з різних регіонів України, але й сусідніх держав, країн, де проживає українська діаспора», — розповів кореспонденту агентства Дуда.

За його словами, зібрана колекція свідчить, що мистецтво писанкарства розвивається, воно не є якимось таким законсервованим, усталеним. Техніка виготовлення писанок також змінюється – від звичайної палички з бляшаною трубочкою на кінці – своєрідним пензликом, до сучасних мініатюрних інструментів, які дозволяють наносити на яйце філігранні орнаменти. Тож так і створюються оригінальні «дряпанки», «мальованки», писанки у техніці «біле по чорному» чи «біле по білому». Є в колекції Ігоря Дуди і писанки із бісеру, ниток, дерева, аплікацій.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути