chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі створили унікальну колекцію оригінальних писанок

21 квітня 2016 о 15:13

Директор обласного художнього музею Ігор Дуда створив унікальну колекцію Великодніх писанок, яку він презентує у Тернополі.

«Писанки збираю десь вже 15 років. Маю більше півтисячі оригінальних експонатів – писанок, крашанок, які нині виставляємо у нашому музеї. Серед передвеликодніх «експонатів» — не тільки традиційні писанки з різних регіонів України, але й сусідніх держав, країн, де проживає українська діаспора», — розповів кореспонденту агентства Дуда.

За його словами, зібрана колекція свідчить, що мистецтво писанкарства розвивається, воно не є якимось таким законсервованим, усталеним. Техніка виготовлення писанок також змінюється – від звичайної палички з бляшаною трубочкою на кінці – своєрідним пензликом, до сучасних мініатюрних інструментів, які дозволяють наносити на яйце філігранні орнаменти. Тож так і створюються оригінальні «дряпанки», «мальованки», писанки у техніці «біле по чорному» чи «біле по білому». Є в колекції Ігоря Дуди і писанки із бісеру, ниток, дерева, аплікацій.

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути