chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають день етнографа

17 липня 2017 о 12:42

Сьогодні, 17 липня, відзначають день етнографа – професійне свято представників різних етнографічних шкіл. Свято введено на честь дня народження етнографа і мандрівника Миколи Миколайовича Миклухо-Маклая, пише ZIK.

Знаменитий учений вивчав корінне населення Південно-Східної Азії, Австралії та Океанії, зокрема, папуасів північно-східного берега Нової Гвінеї. Цей берег у російськомовній літературі називають Берег Маклая.

Вперше професійне свято етнографів відзначили в кінці 1970-х років за ініціативою першого завідувача кафедрою етнографії та антропології історичного факультету СПБДУ РФ Рудольфа Ітса.

До теперішнього часу будь-якої уніфікованої традиції святкування Дня етнографа не склалося. У кожній установі, а часом і в кожному експедиційному загоні існують свої неписані правила, за якими справляється це свято.

В якості загальних атрибутів свята можна назвати: урочисте застілля з неодмінним проголошенням тостів на честь Миклухо-Маклая і Рудольфа Ітса. Крім цього, в День етнографа звичайно проходять своє «посвячення» неофіти – люди, вперше беруть участь в етнографічній експедиції.

Розділи: Суспільство

26 грудня

Інші дати
Народився Євген Плужник
(1898, с.Кантемирівка, нині - Росія – 1936) – український письменник, поет, драматург, перекладач. Автор поетичних збірок «Дні», «Рання осінь», «Рівновага», роману «Недуга», п»єс «Просефор Сухораб», «У дворі на передмісті»
«Але ж пливуть, минають літа... Час і горами двига. ...І сум не такий, і радість не та... І тільки незмінна книга!» (Євген Плужник)
Розгорнути
Народився Володимир Владко
(1900, м. Санкт-Петербург - 1974) - український письменник-фантаст, автор повістей "Чудесний генератор", "Позичений час", "Фіолетова загибель", збірки "12 оповідань", "Сивий капітан", "Залізний бунт" та ін.
Розгорнути