chrome firefox opera safari iexplorer

Моя оцінка реформ Саакашвілі «за 1 тиждень»

02 серпня 2017 о 13:59

До мене звернулися прихильники Михайла Саакашвілі підтримати і пропагувати їхній головний програмний документ «70 днів нової влади».
За звичкою, не характерною для нинішньої пафосної та піар-політики — як влади, так і опозиції,- вирішив проаналізувати цей план. Отож, команда «Руху нових сил» і її прихильники переконані, що після обрання НОВОГО ПАРЛАМЕНТУ за ПЕРШИЙ СЕСІЙНИЙ ТИЖДЕНЬ реально провести реформу політичної системи. А саме:
1. Ухвалення закону про імпічмент Президента.
2. Зміна закону про вибори.
3.Закон про заборону олігархам володіти каналами.
4.Зняття депутатської недоторканності запровадження процедури відкликання депутатів.
             

    МОЯ ОЦІНКА ЦІЄЇ РЕФОРМИ ЗА 1 СЕСІЙНИЙ ТИЖДЕНЬ

1.Щодо ухвалення закону про імпічмент

Для реалізації конституційно визначеної процедури імпічменту Президента НЕ ПОТРІБНО УХВАЛЮВАТИ СПЕЦІАЛЬНИЙ ЗАКОН ПРО ІМПІЧМЕНТ!
Вона вже чітко прописана в Главі 30 та, відповідно, у статтях 170 — 188 Закону України "Про регламент Верховної Ради ". Натомість, для практичної реалізації процедури імпічменту бракує іншого Закону — «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії», як визначає стаття 171 «Закону про Регламент». Такий законопроект зареєстровано ще 28.11.2014 року, але досі не розглянуто ВР.

2.Щодо зміни закону про вибори

Не зрозуміло який закон про вибори пропонується ухвалити за змістом. Водночас, згідно регламенту, навіть за умов скороченого розгляду змін закону про вибори, передбачено 7-денний термін для внесення поправок до 2 читання. Однак, такі принципові Законопроекти розглядаються по звичній процедурі, тобто в 14-денний термін — поправки, потім обговорення, Комітет і підготовлений висновок та порівняльна таблиця, завізована головою комітету, керівником секретаріату та керівниками юридичного і редакційного підрозділів Апарату ВР.
Тому самий екстренний формат ухвалення Закону — МІСЯЦЬ!
Але точно, НЕ 1 СЕСІЙНИЙ ТИЖДЕНЬ!

3.Щодо заборону володіти оліхархам каналами

Важко уявити появу Закону з терміном «ОЛІГАРХ» в його назві! Натомість, в діючому Законі «Про телебачення і радіомовлення» передбачено, що один суб`єкт господарювання може мати лише ОДНУ ліцензію на загальнонаціональне та регіональне телевізійне мовлення. Головна проблема у НЕ ВИКОНАННІ ЦІЄЇ НОРМИ. Влада зацікавлена неформально домовлятися з власниками ЗМІ про підтримку і ЗАБОРОНЯЄ при цьому НАЦРАДІ І АНТИМОНОПОЛЬНОМУ КОМІТЕТУ провести деолігархізація та демонополізацію ТВ-ринку країни. Отож, більше проблема не у відсутності Закону, а в неухильному його дотримуванні!

4.Щодо зняття депутатської недоторканності 

Тут йдеться про найбільш дилетантську й фантастичну ОБІЦЯНКУ — за 1 сесійний тиждень зняти депутатську недоторканність. Студентам, які вивчають базовий курс «Конституційне право» або «Політологія» відомо, що депутатська недоторканність гарантована 80 статтею КОНСТИТУЦІЇ! Тому, за найкращих умов, це можна зробити протягом ДВОХ ЧЕРГОВИХ СЕСІЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ! ЦЕ в середньому — всього ОДИН КАЛЕНДАРНИЙ РІК!!! Подібна історія з процедурою відкликання депутатів. Конституція передбачає лише можливість застосування імперативного мандату через ухвалення Закону, ЯКОГО ДОСІ НЕ МАЄ І ПРОТИ ЯКОГО РАДА ЄВРОПИ. Нові підстави відкликання ТРЕБА ТЕЖ ВИЗНАЧАТИ У КОНСТИТУЦІЇ. Термін я вже описував. А взагалі депутатську недоторканність може скасувати нинішній склад парламенту, якому залишилося ОДНЕ голосуванні за Законопроект 1760, який пройшов дві третини передбаченої Конституцією процедури.

Ось такий загальний аналіз ОБІЦЯНКИ команди Саакашвілі за один сесійний тиждень провести політичну реформу. Здивований тим, що при великій кількості відомих і професійних людей, які підтримують Саакашвілі з`явився такий ДИВНИЙ ПЛАН!

P.S. При подібному виконанні аналогічного завдання у моїх тестах студенти отримають не більше 60-66 балів ( виконання задовольняє мінімальним критеріям), по-народному — ТРІЙКА!

Аналіз подальших обіцянок у «70 днів нової влади» від Саакашвілі згодом...

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

 

Розділи: Політика

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути